a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaPPG – nowe laboratorium bada farby do drewna

PPG – nowe laboratorium bada farby do drewna

PPG ogłosił otwarcie nowego laboratorium, zajmującego się pracami badawczo-rozwojowymi w sektorze farb przemysłowych na drewno. Nowe centrum badawcze mieści się w Springdale w stanie Pensylwania w USA.

PPG laboratorium farby do drewna

Fot. arch. PPG

Laboratorium będzie się zajmowało farbami i lakierami na takie elementy drewniane jak podłogi, meble kuchenne czy stolarka budowlana. Obsługiwane będzie przez chemików, techników i stylistów koloru i wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne z dziedziny mieszania, testowania i analizy. Jak mówi Kevin Braun, wiceprezes PPG w oddziale Industrial Coatings, Americas, nowe laboratorium zwiększa możliwości PPG w zakresie innowacji i pomaga dostosować się do wymogów dzisiejszego przemysłu.

Są trzy główne czynniki, które napędzają rozwój sektora farb do drewna. Zróżnicowanie palety kolorów i efektów, wytrzymałość oraz wyższa efektywność procesu produkcyjnego, pozwalająca kontrolować koszty produkcji. Wszystkie trzy będą priorytetem w Springdale, dzięki czemu nasz zespół będzie w stanie szybko zastosować nowinki techniczne dla wszystkich rodzajów powłok na produkty budowlane

– mówi Braun. Prace w nowym laboratorium skoncentrują się na przyjaznych środowisku technologiach powlekania drewna, rozwijanych dotychczas przez PPG. Są to m.in. farby sieciowanie promieniowaniem UV, które nie emitują LZO, produkty wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe, a zwłaszcza farby sieciowanie wiązką elektronów (EB). Koncern ma ponad 100 lat doświadczenia w sektorze farb przemysłowych do drewna.

Źródło: PPG