a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishPPG mistrzem doboru kolorów dzięki nowemu laboratorium

PPG mistrzem doboru kolorów dzięki nowemu laboratorium

Zajmujący się powłokami motoryzacyjnymi oddział PPG Industries uruchomił nowe, całkowicie zautomatyzowane i technologicznie zaawansowane laboratorium doboru kolorów w Cleveland. Oficjalne otwarcie miało miejsce 14. września, jednostka zaś w pełni rozpocznie swą działalność do końca tego miesiąca.

Jak wiadomo, odtworzenie odpowiedniego koloru farby nie jest sprawą bagatelną. W nowym laboratorium PPG Industries operacja ta realizowana będzie przez zaawansowany technologicznie, sterowany komputerowo system, co stanowi ogromny postęp w sztuce, za jaką uważać należy dobór odcieni wykończeń samochodowych.

Jednym z największych wyzwań dla współczesnych producentów wykończeń samochodowych jest stałe poszerzanie zakresu opcji kolorystycznych oferowanych przez wytwórców OEM. Nowe laboratorium PPG ma pomóc w stawieniu mu czoła. Mimo tego, że kody barwne dostarczane przez wytwórców OEM często zawierają informację o składzie farby, w praktyce otrzymany kolor wykończenia różni się w zależności od zakładu produkcyjnego.

Placówka wykorzystuje najnowocześniejsze metody naukowe, realizowane dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i oprogramowaniu komputerowemu. Opatentowany system bezustannie tworzy nowe formuły kolorystyczne, dzięki czemu odpowiednie warianty barw dopasowywane są szybko, efektywnie i bardzo dokładnie. Prócz tego wyposażenie laboratorium pozwala na sprawne gromadzenie i analizę danych oraz zaawansowane badania pigmentów farb samochodowych.

Dzięki otworzeniu tej jednostki PPG wzmocniło swoją pozycję pioniera nowoczesnych technologii w przemyśle. Zastosowane w laboratorium rozwiązania mogą zaś w przyszłości zostać zaadaptowane na potrzeby innych sektorów koncernu.

źródło: PPG