a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowstaje zakład produkujący dyspersje wosków

Powstaje zakład produkujący dyspersje wosków

Jeden z producentów ogłosił rozpoczęcie rozbudowy swojego ośrodka w Holandii. Powstająca fabryka produkowała będzie rozpuszczalnikowe dyspersje wosków, do zastosowania m.in. w branży lakierów samochodowych i powłok na drewno.

Fot. arch. BYK

Firma BYK rozpoczęła rok 2024 od dużej inwestycji w swój ośrodek w Deventer w Holandii. 11 stycznia miało miejsce uroczyste rozpoczęcie budowy nowej fabryki, która produkować będzie rozpuszczalnikowe dyspersje wosków.

Aktualne i przyszłe potrzeby klientów

Nowa instalacja produkcyjna pozwoli firmie odpowiedzieć zarówno na aktualne, jak i przyszłe potrzeby klientów, a równocześnie spełniać będzie wszystkie obowiązujące przepisy. Jak komentuje dr Jörg Hinnerwisch, prezes BYK Division:

Ważna inwestycja w rozpuszczalnikowe woski pokazuje, jak ważne są dla nas potrzeby kluczowych klientów, którzy coraz częściej poszukują podobnych rozwiązań. Dzięki inwestycji zyskujemy dobrą pozycję, by nadal być godnym zaufania partnerem dla klientów na całym świecie.

Steef Bouwmeester, dyrektor zarządzający BYK Netherlands B.V., dodaje, że wszystko, czego zespół BYK nauczył się o produkcji dyspersji wosku, jest obecnie przenoszone na nowy projekt. Nowoczesny zakład zapewni również osobom zatrudnionym w firmie bezpieczne i ergonomiczne środowisko pracy.

Do lakierów samochodowych i powłok na drewno

Rozpuszczalnikowe dyspersje wosków wykorzystywane są m.in. przez producentów puszek, lakierów samochodowych, tuszów drukarskich oraz powłok przemysłowych i środków do drewna. Nowy zakład ma rozpocząć komercyjną produkcję pod koniec roku 2026.

Źródło: BYK