a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy oddział: Europa Środkowa i Wschodnia

Nowy oddział: Europa Środkowa i Wschodnia

Jeden z dużych dystrybutorów ogłosił zmiany organizacyjne. W związku z silnym rozwojem rynku Europy Środkowej i Wschodniej firma utworzyła nowy oddział, który koordynował będzie działalność w tym regionie.

Fot. mimikama / pixabay.com

Nowy oddział Krahn Central & Eastern Europe utworzyła firma Krahn Chemie. Jego siedziba mieści się przy Margaretenstrasse w Wiedniu.

Skomplikowane zadanie

Poprzez założenie nowe oddziału Krahn zamierza skonsolidować swoją obecność w Europie. Jak komentuje Thorben Liebrecht, dyrektor zarządzający nowej jednostki:

Tworzymy nowy lokalny węzeł, który kontrolować będzie naszą działalność w regionie Europy Środkowej i Centralnej oraz wzmacniać sieć sprzedażową.

Dr Rudolf Kuropka, dyrektor zarządzający Krahn Chemie, podkreśla, że budowanie nowej jednostki to skomplikowane zadanie – tym lepiej więc, że na czele nowego oddziału stanie właśnie Thorben Liebrecht, osoba zmotywowana i z własną wizją.

Librecht był wcześniej dyrektorem segmentu Plastics, Adhesives & Sealants w Krahn Chemie Deutschland. Obejmując nowe stanowisko podkreślił, że region Europy Środkowej i Wschodniej w najbliższych latach będzie się dynamicznie rozwijał. W nowej roli zamierza dążyć do tego, by Krahn aktywnie kształtował ten proces.

Plany na przyszłość

Dotychczas sprzedaż w regionie – wyłączając Polskę, gdzie działa osobny oddział Krahn Chemie Polska – koordynowana była przez biura w lokalizacjach siostrzanej firmy Albis w Rumunii, Czechach, Słowacji i Węgrzech. Działalność w Austrii zarządzana była z Niemiec.

Dzięki zoptymalizowanej logistyce oraz dodatkowym działom sprzedaży nowa jednostka będzie w stanie zapewnić producentom i klientom w regionie bardziej efektywną obsługę. Początkowo w centrum jej uwagi znajdować się będą Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Chorwacja i Serbia, a w późniejszym okresie działalność biznesowa rozszerzona zostanie na kolejne kraje.

Źródło: Krahn Chemie