a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiJeszcze więcej surowców z oczyszczania spalin

Jeszcze więcej surowców z oczyszczania spalin

Dwa europejskie zakłady, w których wykorzystywane są surowce pozyskane w procesie oczyszczania gazów spalinowych, zwiększą swoje możliwości w zakresie recyklingu. Innowacyjny proces cieszy się dużym zainteresowaniem.

Fot. arch. Solvay

Firma Solvay ogłosiła rozbudowę swoich jednostek Resolest® i Solval®, zaprojektowanych i powstałych w celu recyklingu materiałów resztkowych z procesu oczyszczania gazów spalinowych przy użyciu technologii SOLVAir®. Do końca 2025 roku Resolest® ma rozszerzyć swoje możliwości w zakresie recyklingu o 60%, zaś w przypadku Solval® planowane jest rozszerzenie o 30%.

Przełomowa technologia

Ponad 80% materiałów resztkowych z procesu SOLVAir® można poddać recyklingowi, uzyskując oczyszczoną solankę. Ta z kolei uzyskiwana jest jako surowiec do produkcji sody kalcynowanej w zakładach Solvay w Dombasle we Francji oraz Rosignano we Włoszech. Jak komentuje Philippe Kehren, dyrektor generalny Solvay:

Jako Solvay dokładamy starań, by dostarczać zrównoważone rozwiązania będące odpowiedzią na podstawowe potrzeby ludzkości. Wysokie zapotrzebowanie na naszą przełomową technologię SOLVAir® pokazuje, jak ważna jest jej rola w zakresie oczyszczania powietrza oraz zachowywania naturalnych zasobów.

Philippe Kehren dodaje, że podjęte przedsięwzięcia wpisują się doskonale w zaangażowanie Solvay na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. Firma wspiera również Europejski Zielony Ład oraz popiera idee zrównoważonego rozwoju.

Eliminuje 99% zanieczyszczeń

Technologia SOLVAir® umożliwia różnym sektorom przemysłu, m.in. przetwórstwa odpadów w energię, energetycznemu, produkcji cementu czy szkła skutecznie eliminować ponad 99% zanieczyszczeń. Dzięki temu mogą spełniać surowe przepisy dotyczące emisji.

Źródło: Solvay