a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoki optyczne do roku 2021 – raport BCC Research

Powłoki optyczne do roku 2021 – raport BCC Research

Najnowszy raport BCC Research wieszczy branży powłok optycznych kilka owocnych lat. Za sprawą nowych aplikacji i innowacyjnych rozwiązań będzie się silnie rozwijał zwłaszcza sektor komercyjny (a więc powłoki dla telekomunikacji, architektury i przemysłu).

powłoki optyczne

Dynamiczny rozwój rynku to przede wszystkim zasługa sektora komercyjnego, a więc powłok optycznych dla przemysłu, m.in. dla energetyki słonecznej. Sektor konsumencki, czyli powłoki na płaskie telewizory, smartfony i tablety, będzie w najbliższym czasie odgrywał nieco mniejszą rolę. Fot. redplanet89 / Foter.com / CC BY

Powłoki optyczne to jedna lub więcej warstw materiału, naniesiona na powierzchnię elementu optycznego. Wpływa na odbicie i przepuszczanie światła systemu optycznego, poprawia więc jego właściwości użytkowe, a równocześnie nie zmienia właściwości całego urządzenia.

14 mld $ już za cztery lata

Zgodnie z przewidywaniami analityków BCC Research w roku 2021 rynek powłok optycznych ma osiągnąć wartość 14,2 mld $. A ponieważ jego wartość w roku 2016 oszacowano na 9,5 mld $, w latach 2016-2021 spodziewany jest wzrost na poziomie 8,3% w skali roku.

Są to nieco mniej optymistyczne prognozy niż te ekspertów Grand View Research, ale nadal – wskazują na dynamiczny rozwój rynku w najbliższych latach.

Silny wzrost w sektorze komercyjnym

Zdecydowanie pozytywne prognozy dotyczą przede wszystkim sektora komercyjnego – a więc powłok optycznych dla telekomunikacji, wojskowości, architektury, medycyny, energetyki słonecznej, transportu i przemysłu. Sektor ten, w roku 2016 wart 5,4 mld $, w roku 2021 ma już osiągnąć wartość 9,4 mld $, a więc zgodnie z prognozami rozwijał się będzie w tempie 11,5% rocznie.

Przyczyny? Odradzający się przemysł budowlany w obydwu Amerykach, a także stabilny wzrost w sektorach oświetlenia, wizji maszynowej i samochodowym. Branża motoryzacyjna korzysta z powłok optycznych coraz chętniej, ponieważ nowoczesne pojazdy wyposażone są w kamery i sensory na bazie radarów. Poza tym rośnie sprzedaż paneli słonecznych, powłoki optyczne są zaś coraz powszechniej stosowane, aby zwiększyć ich efektywność.

Sektor konsumencki – słabszy, ale wzrost

Sektor konsumencki, a więc przede wszystkim płaskie telewizory, komputery, tablety, smartfony, a także powłoki na okulary przeciwsłoneczne, będzie się natomiast rozwijał w sposób bardziej umiarkowany. W roku 2016 wart 4,1 mld $, do roku 2021 ma zwiększyć wartość do 4,8 mld $, co oznacza, że będzie się rozwijał w tempie 3,2% rocznie. Nieco wolniejszy wzrost tego sektora to wynik mniejszego popytu na dojrzałych rynkach oraz nieco wolniejszego tempa rozwoju rynków rozwijających się.

Źródło: coatingsworld.com