a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema – nowe farby proszkowe Kynar

Arkema – nowe farby proszkowe Kynar

Oddział Technical Polymers Arkemy zaprezentował nowe fluoropolimerowe farby proszkowe Kynar. Obecnie, obok produktów poliamidowych Rilsan, jest to druga linia farb proszkowych firmy.

Arkema farby proszkowe Kynar

Do oferty farb proszkowych Arkemy, w której dotychczas znajdowały się tylko poliamidowe produkty Rilsan, dołączyły obecnie fluoropolimerowe farby Kynar. Fot. arch. Arkema

Jak mówi Adrien Lapeyre, manager Arkemy odpowiedzialny za proszki polimerowe, od kilku dekad Arkema znana jest jako producent farb proszkowych Rilsan – specjalistycznych produktów poliamidowych. Obecnie swoją ofertę rozszerza o farby proszkowe Kynar na bazie PVDF.

Dzięki temu asortyment Arkemy wzbogacił się o produkty nie tylko wytrzymałe, odporne na uderzenie i elastyczne, jak farby Rilsan, ale również odporne na chemikalia i obojętne chemicznie. Produkty z linii Kynar na bazie PVDF są bowiem znane i cenione na światowym rynku ze względu na swoją doskonałą odporność na środki chemiczne, zarówno kwasowe jak i zasadowe, oraz promieniowanie UV.

Nowe farby proszkowe to Kynar Flex 2850 PC oraz Kynar ADX Flex 281. Można je aplikować zarówno natryskowo, jak i zanurzeniowo, a także w wersji bez podkładu, w opatentowanej technologii Kynar ADX. Kynar Flex 2850 PC może być nanoszona w postaci grubszej warstwy niż standardowe farby tego typu, co sprawia, że proces jej aplikacji jest łatwiejszy.

Gdzie można je stosować? Do ochrony niewielkich metalowych zbiorników na chemikalia, elementów produkcyjnych o wysokiej czystości, zaworów, pomp, kanałów, a także wszystkich innych obiektów poddanych działaniu chemikaliów, stałym obciążeniom abrazyjnym lub stale pozostających w temperaturze powyżej 95°C. Są również bezpieczne w kontakcie z żywnością i w zastosowaniach biotechnologicznych.

Źródło: Arkema