a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweInnovators Under 35 Europe – konkurs dla naukowców

Innovators Under 35 Europe – konkurs dla naukowców

Ogłoszono kolejną edycję konkursu Innovators Under 35 Europe, skierowanego do naukowców przed 35. rokiem życia, którzy mają na koncie innowacyjne projekty technologiczne. Swój udział zgłaszać mogą m.in. badacze zajmujący się nanotechnologią i materiałami.

Innovators Under 35 Europe

Polscy innowatorzy nagrodzeni w zeszłorocznej edycji konkursu Innovators Under 35. Fot. www.innovatorsunder35.com

Prestiżowy konkurs organizowany jest od wielu lat przez „MIT Technology Review”, czasopismo wydawane przez amerykańską uczelnię Massachusetts Institute of Technology. W ramach niego wyróżnionych zostaje 35 innowatorów, zajmujących się takimi dziedzinami wiedzy jak telekomunikacja, biotechnologia, hardware, software, web, nanotechnologia i materiały, transport czy energetyka.

Warunki? Nie więcej niż 35 lat (do końca 2017 roku) oraz obywatelstwo jednego z krajów Unii Europejskiej (w grę wchodzą również osoby będące przynajmniej od pięciu lat legalnymi rezydentami jednego z państw UE). Zgłoszenia przesyłać można za pośrednictwem strony internetowej do 5 marca 2017.

Gala finałowa, w trakcie której wręczone zostaną nagrody, odbędzie się 14 września w Paryżu. Ponadto zwycięzcy zostają członkami międzynarodowej społeczności Innovators Under 35, a każdy z nich otrzyma zaproszenie na międzynarodową konferencję EmTech France organizowaną przez „MIT Technology Review”, zaplanowaną na 10 i 11 października w Tuluzie we Francji. Konferencja to świetna okazja do zaprezentowania swojego projektu naukowcom i technologom z całego świata.

„Innovators Under 35” jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród świata nauki. W gronie jej zdobywców znajdują się wybitne osobistości, takie jak Konstantin Novoselov – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, Sergey Brin – założyciel Google czy Max Levchin – założyciel firmy PayPal.

Źródło: PAP