REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki konformalne – prognozy do roku 2019

Kwitnie światowy rynek powłok konformalnych. Jak przewidują specjaliści BBC Research, w roku 2019 będzie on już wart...

powłoki konformalne

Powłoki konformalne zapewniają ochronę wrażliwym płytkom PCB w układach elektronicznych.
Fot. xnunox (freeimages.com)

…12,2 mld $. Oznacza to, że w okresie 2014-2019 rynek ten będzie się rozwijał w tempie 6,3% na rok. W roku 2019 wartość zapotrzebowania na powłoki konformalne (ang. conformal coatings) w elektronice przekroczy już miliard dolarów.

Dominującym rynkiem jest Azja i Pacyfik – w latach 2013-2019 przypadło jej 32% światowej sprzedaży. Na drugim miejscu znalazła się Ameryka Północna (której w 2013 odpowiadał udział 26%, ale do 2019 ma on spaść do 24%), zaś na trzecim – Europa (22%).

W przypadku wrażliwego sprzętu elektronicznego konsekwencje awarii mogą być poważne, dlatego ważne jest, aby wszystkie wykorzystane do produkcji materiały były jak najlepszej jakości. Powłoki konformalne stanowią ochronę wrażliwych elementów przed zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz amortyzują ewentualne wstrząsy. Zapewniają więc większą niezawodność sprzętu. Są one wykorzystywane przede wszystkim przy produkcji obwodów scalonych oraz bezprzewodowych, przenośnych urządzeń wysokiej częstotliwości.

Źródło: BBC Research

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA