a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBrytyjska Federacja Powłok dyskutuje z Komisją Europejską

Brytyjska Federacja Powłok dyskutuje z Komisją Europejską

Przedstawiciele Brytyjskiej Federacji Powłok odbyli podróż do Brukseli, aby nakłonić Komisję Europejską do zmiany swojego stanowiska w sprawie jednej z substancji na liście do udzielenia zezwolenia w ramach REACH. Wśród delegatów znalazł się także brytyjski polityk Jack Straw.

Brytyjska Federacja Powłok

Do Brukseli zawitała delegacja z Wielkiej Brytanii na czele z przewodniczącym Brytyjskiej Federacji Powłok Tomem Bowtellem (czwarty od lewej) oraz politykiem Jackiem Strawem (drugi od lewej). Fot. BCF

Delegacja z Wielkiej Brytanii starała się nakłonić Komisję Europejską, by rozważyła raz jeszcze umieszczenie niektórych substancji na liście do udzielenia zezwolenia (Authorisation List). Zwrócono przede wszystkim uwagę na aspekt socjoekonomiczny nałożonych restrykcji.

Głównym obiektem negocjacji był azodikarbonamid (ADCA), stosowany jako środek spieniający. Przedstawiciele BCF proponowali określenie dla tego związku dopuszczalnych wartości narażenia zawodowego (Occupational Exposure Limit), zgodnie z obecnymi przepisami w Wielkiej Brytanii, zamiast bardziej rygorystycznego rozwiązania – umieszczenia go na liście substancji do udzielenia zezwolenia w ramach REACH.

To dopiero początek rozmów na temat ADCA, jednak członkowie delegacji są dobrej myśli i wierzą, że wspólnymi siłami uda się wypracować zadowalające wszystkich rozwiązanie.

Źródło: european-coatings.com