REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Brytyjska Federacja Powłok dyskutuje z Komisją Europejską

Przedstawiciele Brytyjskiej Federacji Powłok odbyli podróż do Brukseli, aby nakłonić Komisję Europejską do zmiany swojego stanowiska w sprawie jednej z substancji na liście do udzielenia zezwolenia w ramach REACH. Wśród delegatów znalazł się także brytyjski polityk Jack Straw.

Brytyjska Federacja Powłok

Do Brukseli zawitała delegacja z Wielkiej Brytanii na czele z przewodniczącym Brytyjskiej Federacji Powłok Tomem Bowtellem (czwarty od lewej) oraz politykiem Jackiem Strawem (drugi od lewej). Fot. BCF

Delegacja z Wielkiej Brytanii starała się nakłonić Komisję Europejską, by rozważyła raz jeszcze umieszczenie niektórych substancji na liście do udzielenia zezwolenia (Authorisation List). Zwrócono przede wszystkim uwagę na aspekt socjoekonomiczny nałożonych restrykcji.

Głównym obiektem negocjacji był azodikarbonamid (ADCA), stosowany jako środek spieniający. Przedstawiciele BCF proponowali określenie dla tego związku dopuszczalnych wartości narażenia zawodowego (Occupational Exposure Limit), zgodnie z obecnymi przepisami w Wielkiej Brytanii, zamiast bardziej rygorystycznego rozwiązania – umieszczenia go na liście substancji do udzielenia zezwolenia w ramach REACH.

To dopiero początek rozmów na temat ADCA, jednak członkowie delegacji są dobrej myśli i wierzą, że wspólnymi siłami uda się wypracować zadowalające wszystkich rozwiązanie.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA