a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneChemia farb – nowy kierunek studiów

Chemia farb – nowy kierunek studiów

Przemysł farbiarski należy do młodych! Mając to na uwadze, Szkoła Inżynierska ITECH w Lyonie uruchomiła nowy kierunek studiów w języku angielskim – chemia farb.

chemia farb

Studenci nowego kierunku w Szkole ITECH w Lyonie. Fot. ITECH

Nowy kurs został uruchomiony we współpracy z Europejską Radą Producentów i Importerów Lakierów, Farb Drukarskich i Artystycznych (CEPE). Dziewięciu studentów wybrano na podstawie przesłanych CV oraz krótkiego wideo, na którym mieli opowiedzieć o sobie i o tym, dlaczego chcą się związać zawodowo z przemysłem farbiarskim.

Na ceremonii otwarcia nowego kierunku Jacques Menicucci, przewodniczący CEPE, mówił o ogromnych możliwościach branży, oferującej 100 000 stanowisk pracy w samej Europie. Jérôme Marcilloux, dyrektor ITECH, podkreślił, jak przełomowym krokiem jest uruchomienie kursu – zarówno dla Szkoły, jak i dla przemysłu lakierniczego. Studia na kierunku inżynieria farb działają na ITECH już od wielu lat, ale dotychczas prowadzone były tylko w języku francuskim. Obecnie, dzięki zajęciom w języku angielskim, arkana chemii farb zgłębiać będą mogli młodzi ludzie z wielu krajów.

Odświeżony, wyspecjalizowany program ma zapewnić doskonałe przygotowanie do pracy w branży farbiarskiej. Nowo otwarty kurs będzie kładł nacisk na praktykę. Siedem firm będących członkami CEPE – AkzoNobel, Allios, BASF, Beckers, Blanchon, Helios oraz PPG – zaoferowały już chęć przyjęcia studentów nowego kierunku na staż do swoich laboratoriów.

Źródło: CEPE