REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Chemia farb – nowy kierunek studiów


Przemysł farbiarski należy do młodych! Mając to na uwadze, Szkoła Inżynierska ITECH w Lyonie uruchomiła nowy kierunek studiów w języku angielskim – chemia farb.

chemia farb

Studenci nowego kierunku w Szkole ITECH w Lyonie. Fot. ITECH

Nowy kurs został uruchomiony we współpracy z Europejską Radą Producentów i Importerów Lakierów, Farb Drukarskich i Artystycznych (CEPE). Dziewięciu studentów wybrano na podstawie przesłanych CV oraz krótkiego wideo, na którym mieli opowiedzieć o sobie i o tym, dlaczego chcą się związać zawodowo z przemysłem farbiarskim.

Na ceremonii otwarcia nowego kierunku Jacques Menicucci, przewodniczący CEPE, mówił o ogromnych możliwościach branży, oferującej 100 000 stanowisk pracy w samej Europie. Jérôme Marcilloux, dyrektor ITECH, podkreślił, jak przełomowym krokiem jest uruchomienie kursu – zarówno dla Szkoły, jak i dla przemysłu lakierniczego. Studia na kierunku inżynieria farb działają na ITECH już od wielu lat, ale dotychczas prowadzone były tylko w języku francuskim. Obecnie, dzięki zajęciom w języku angielskim, arkana chemii farb zgłębiać będą mogli młodzi ludzie z wielu krajów.

Odświeżony, wyspecjalizowany program ma zapewnić doskonałe przygotowanie do pracy w branży farbiarskiej. Nowo otwarty kurs będzie kładł nacisk na praktykę. Siedem firm będących członkami CEPE – AkzoNobel, Allios, BASF, Beckers, Blanchon, Helios oraz PPG – zaoferowały już chęć przyjęcia studentów nowego kierunku na staż do swoich laboratoriów.

Źródło: CEPE

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA