REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki coil coating do roku 2019

Szybko wzrasta światowe zapotrzebowanie na powłoki typu coil coating. Za sprawą dynamicznego rozwoju budownictwa, branży samochodowej i sprzętu AGD rynek ten będzie rósł w tempie...

coil coating

Fot. arch. Henkel

…6,3% na rok, co w roku 2019 da wartość 5,02 mld €. W roku 2013 jego wartość ustaliła się na 3,48 mld €. Dane te pochodzą z najnowszego raportu MarketsandMarkets.

Największe zapotrzebowanie na powłoki coil coating notuje się w rejonie Azji i Pacyfiku. Jest to spowodowane szybkim wzrostem ekonomicznym tego regionu, a co za tym idzie – licznymi inwestycjami (budownictwo, infrastruktura) i zwiększoną produkcją samochodów oraz sprzętu gospodarstwa domowego.

Azja i Pacyfik przoduje na świecie zarówno pod względem wielkości produkcji, jak i wartości rynku. Na drugim miejscu plasuje się Europa. Jeśli zaś chodzi o kraje, w najlepszej sytuacji znajdują się Chiny, Japonia, Stany Zjednoczone, Turcja, Indie, Brazylia i Rosja.

W raporcie zostali też wymienieni najważniejsi producenci powłok typu coil coating. Wielka trójka to AkzoNobel, PPG Industries oraz Valspar. Oprócz nich na rynku liczą się także takie firmy jak BASF, DuPont, Henkel, Kansai Paint, Beckers Group, Sherwin-Williams oraz Wacker Chemie.

Zdaniem specjalistów MarketsandMarkets do rozwoju rynku przyczynią się w najbliższych latach przede wszystkim kraje Europy Wschodniej i Środkowej, południowo-wschodniej Azji oraz Ameryki Łacińskiej. Na korzyść powłok coil coating będą działać nowe regulacje rządowe, zaplanowana modernizacja infrastruktury oraz rozwój budownictwa mieszkaniowego. Rynek pójdzie w stronę innowacji, które przystosują technologię coil coating do różnych zastosowań.

Więcej informacji na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA