a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoki coil coating do roku 2019

Powłoki coil coating do roku 2019

Szybko wzrasta światowe zapotrzebowanie na powłoki typu coil coating. Za sprawą dynamicznego rozwoju budownictwa, branży samochodowej i sprzętu AGD rynek ten będzie rósł w tempie...

coil coating

Fot. arch. Henkel

…6,3% na rok, co w roku 2019 da wartość 5,02 mld €. W roku 2013 jego wartość ustaliła się na 3,48 mld €. Dane te pochodzą z najnowszego raportu MarketsandMarkets.

Największe zapotrzebowanie na powłoki coil coating notuje się w rejonie Azji i Pacyfiku. Jest to spowodowane szybkim wzrostem ekonomicznym tego regionu, a co za tym idzie – licznymi inwestycjami (budownictwo, infrastruktura) i zwiększoną produkcją samochodów oraz sprzętu gospodarstwa domowego.

Azja i Pacyfik przoduje na świecie zarówno pod względem wielkości produkcji, jak i wartości rynku. Na drugim miejscu plasuje się Europa. Jeśli zaś chodzi o kraje, w najlepszej sytuacji znajdują się Chiny, Japonia, Stany Zjednoczone, Turcja, Indie, Brazylia i Rosja.

W raporcie zostali też wymienieni najważniejsi producenci powłok typu coil coating. Wielka trójka to AkzoNobel, PPG Industries oraz Valspar. Oprócz nich na rynku liczą się także takie firmy jak BASF, DuPont, Henkel, Kansai Paint, Beckers Group, Sherwin-Williams oraz Wacker Chemie.

Zdaniem specjalistów MarketsandMarkets do rozwoju rynku przyczynią się w najbliższych latach przede wszystkim kraje Europy Wschodniej i Środkowej, południowo-wschodniej Azji oraz Ameryki Łacińskiej. Na korzyść powłok coil coating będą działać nowe regulacje rządowe, zaplanowana modernizacja infrastruktury oraz rozwój budownictwa mieszkaniowego. Rynek pójdzie w stronę innowacji, które przystosują technologię coil coating do różnych zastosowań.

Więcej informacji na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets

Dowiedz się więcej o firmie