REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jesień w polskiej szafie

Mimo że wszyscy narzekamy na jesienną szarość, brak słońca i barw, sami nie robimy nic, by wprowadzić do swojego życia trochę koloru. Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań w ramach akcji Kolorowa Polska.

jesień

Fot. Brian Hathcock / Foter.com / CC BY-NC-ND

Choć złota polska jesień pozwala jeszcze przez kilka tygodni cieszyć się posmakiem słonecznego lata, z czasem pochmurnych dni przybywa, a my zaczynamy tęsknić za kolorami. Jesień kojarzy nam się jednoznacznie źle – z badań Dekoral Fashion w ramach akcji Kolorowa Polska wynika, że 40% Polaków już we wrześniu zaczyna odczuwać brak odcienia zielonego, a 10% – żółtego.

Czy próbujemy coś z tym zrobić? Okazuje się, że nie! Nasz ubiór idealnie wpisuje się w jesienną, szaroburą paletę – aż 11% mężczyzn i 15% kobiet wybiera na tę porę roku sweter w kolorze czarnym, 5% mężczyzn i 6% kobiet – w popielatym, a 6% mężczyzn i 12% kobiet – w granatowym odcieniu blue jeans. Najwyraźniej nie chcemy poprawić sobie nastroju przyoblekając się w jasne, radosne kolory i nie chcemy być modni (w końcu hitem tego sezonu są pomarańczowy, żółty i zielony).

Naukowcy potwierdzają – jesiennej depresji możemy uciec, otaczając się żywymi barwami. Czy to na sobie, w postaci wzorzystej sukienki lub słonecznego swetra, czy w najbliższym otoczeniu, na przykład na ścianach, warto wprowadzić trochę koloru by czuć się dobrze mimo wszechobecnych szarości. Byle do wiosny!

Fot. Kolorowa Polska

Źródło: Kolorowa Polska

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
0%
100%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA