REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powlekanie elektroforetyczne – wydajne, proste

Z czego wynika niesłabnąca mimo upływu lat – zwłaszcza w produkcji samochodów – popularność powlekania elektroforetycznego? Przede wszystkim z jej wysokiej efektywności, łatwości obsługi oraz wysokiej jakości otrzymanej powłoki.

powlekanie elektroforetyczne

Powlekanie elektroforetyczne to dziś standard w produkcji samochodów. Fot. Nataliya Hora / Fotolia.com

Z technicznego i ekonomicznego punktu widzenia powlekanie elektroforetyczne to korzystna opcja, ponieważ:

  1. Uzyskana w ten sposób powłoka gwarantuje doskonałą ochronę antykorozyjną. Warstwa o grubości DFT 20 mikronów wytrzymuje w komorze solnej bez oznak korozji nawet do 1000 godzin (zgodnie z warunkami opisanymi w normie ASTM B117).
  2. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo równomierną i jednolitą powłokę – ewentualne odchyłki nie przekraczają 1-2 mikronów.
  3. Jest to bardzo dokładna technika powlekania, dlatego w przeciwieństwie do malowania proszkowego czy natryskowego można ją stosować nawet dla bardzo skomplikowanych obiektów.
  4. Efektywność nanoszenia materiału w przypadku powlekania elektroforetycznego jest bardzo wysoka – dzięki zamkniętemu obiegowi przekracza ona 95%, a ilość odpadów zostaje ograniczona do minimum.
  5. Większość parametrów istotnych dla procesu powlekania jest ustalana komputerowo, co znacznie zmniejsza ryzyko błędu. Obsługa powlekania elektroforetycznego jest tak prosta, że nie wymaga właściwie żadnych specjalnych kwalifikacji.
  6. W porównaniu z innymi metodami powlekanie elektroforetyczne pozwala uzyskać 3x większą produktywność przy takim samym nakładzie pracy.
  7. Kiedy już powlekany obiekt jest idealnie izolowany – powstała wystarczająco gruba i równomierna powłoka – depozycja zostaje zatrzymana. Proces jest więc kontrolowany przez jakość samej powłoki, czego nie ma w żadnej innej technice powlekania.
  8. Pokryty element nie wymaga szczególnej ostrożności – nawet nieusieciowana farba tworzy warstwę na tyle suchą, że można jej dotykać.

Źródło: IPFonline.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA