REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa Azoty – wyniki w III kw. 2014

Grupa Azoty wciąż dzielnie radzi sobie z niekorzystnymi warunkami na rynku. W trzecim kwartale roku 2014 poprawiła ona swoje wyniki w stosunku do roku poprzedniego.

Grupa Azoty

Fot. Grupa Azoty

Zysk operacyjny (EBIT) Grupy Azoty wyniósł 2 mln zł (podczas gdy zeszłoroczny za analogiczny okres ukształtował się na poziomie -9 mln zł), zaś zysk netto wzrósł do 9 mln zł (w porównaniu z 0,2 mln zł w roku ubiegłym). Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) utrzymał się na poziomie z zeszłego roku i wyniósł 127 mln zł.

Wyniki za pierwsze trzy kwartały roku są również lepsze, niż się spodziewano, mimo że w stosunku do roku poprzedniego przychody ze sprzedaży zmalały. Wyniosły one nieco ponad 7,3 mld zł, podczas gdy w roku 2013 ukształtowały się na poziomie blisko 7,5 mld zł.

W minionym kwartale problemy pojawiły się w sektorze Nawozów, gdzie stwierdzono drobny spadek rentowności EBITDA (z 7 do 6%). W segmencie Tworzyw natomiast rentowność EBITDA wzrosła, podobnie jak w oddziale Chemii. Zachęcamy do wysłuchania komentarza Andrzeja Skolmowskiego, Wiceprezesa Zarządu Grupy:

Źródło: Grupa Azoty

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA