a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiGrupa Azoty – wyniki w III kw. 2014

Grupa Azoty – wyniki w III kw. 2014

Grupa Azoty wciąż dzielnie radzi sobie z niekorzystnymi warunkami na rynku. W trzecim kwartale roku 2014 poprawiła ona swoje wyniki w stosunku do roku poprzedniego.

Grupa Azoty

Fot. Grupa Azoty

Zysk operacyjny (EBIT) Grupy Azoty wyniósł 2 mln zł (podczas gdy zeszłoroczny za analogiczny okres ukształtował się na poziomie -9 mln zł), zaś zysk netto wzrósł do 9 mln zł (w porównaniu z 0,2 mln zł w roku ubiegłym). Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) utrzymał się na poziomie z zeszłego roku i wyniósł 127 mln zł.

Wyniki za pierwsze trzy kwartały roku są również lepsze, niż się spodziewano, mimo że w stosunku do roku poprzedniego przychody ze sprzedaży zmalały. Wyniosły one nieco ponad 7,3 mld zł, podczas gdy w roku 2013 ukształtowały się na poziomie blisko 7,5 mld zł.

W minionym kwartale problemy pojawiły się w sektorze Nawozów, gdzie stwierdzono drobny spadek rentowności EBITDA (z 7 do 6%). W segmencie Tworzyw natomiast rentowność EBITDA wzrosła, podobnie jak w oddziale Chemii. Zachęcamy do wysłuchania komentarza Andrzeja Skolmowskiego, Wiceprezesa Zarządu Grupy:

Źródło: Grupa Azoty