REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby morskie do roku 2019 – raport MarketsandMarkets

Dynamiczny rozwój przemysłu gazowo-olejowego sprawił, że rośnie wartość rynku farb antykorozyjnych dla branży morskiej. W roku 2019 ma on być już wart...

farby morskie

Fot. cclark395 / Foter.com / CC BY-NC 2.0 _2

…10,4 mld $, co oznacza wzrost na poziomie 6,8% rocznie. Raport na ten temat przygotowała firma MarketsandMarkets.

Gaz, olej i ekologia

Rynek napędzają przede wszystkim rozwój przemysłu gazowego i olejowego oraz duże zapotrzebowanie na przyjazne środowisku technologie. Zwrot ku ekologii może być jednak równocześnie czynnikiem hamującym, rośnie bowiem liczba rządowych rozporządzeń, które stawiają farbom dla przemysłu morskiego surowe wymagania.

Dominuje rzecz jasna rejon Azji i Pacyfiku – w roku 2013 odpowiadało mu 75% całego rynku, zarówno pod względem wartości jak i wielkości produkcji. Zgodnie z prognozami do roku 2019 wartość tamtejszego rynku ma osiągnąć 8,6 mld $, a więc udział ten jeszcze się zwiększy. Najwięcej farb morskich pochłaniają Chiny, które są także jedynym krajem, gdzie przewidziany na najbliższe lata CAGR będzie wyższy od globalnej średniej. Na drugim miejscu znalazła się Korea Południowa, która swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim kwitnącemu przemysłowi stoczniowemu. W porównaniu z Azją i Pacyfikiem rejon EMEA oraz Stany Zjednoczone to stosunkowo niewielkie rynki.

Najczęściej epoksydowe antykorozyjne

Pod względem zastosowania najczęściej stosowanymi w branży morskiej w 2013 roku farbami były powłoki antykorozyjne, które stanowiły 60% produkcji. Ten sektor rynku będzie się także w najbliższych latach najszybciej rozwijał. Duży udział mają także farby przeciwporostowe (34%). Jeśli zaś chodzi o typ, najczęściej są to farby epoksydowe, które swoimi właściwościami najlepiej wpisują się w zastosowania związane z przemysłem morskim i przybrzeżnym.

W raporcie wymieniono też najważniejszych graczy na rynku. Wielka piątka to Sherwin-Williams, AkzoNobel (International Paint), Chugoku Marine Paints, Jotun i PPG Industries. Silną pozycję mają też jednak BASF, Hempel, Kansai Paint oraz Nippon Paint.

Źródło: paintsquare.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA