a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePosadzka Sika w fabryce Phoenix Contact Wielkopolska

Posadzka Sika w fabryce Phoenix Contact Wielkopolska

W zakładzie produkcji wyrobów elektrotechnicznych posadzka musi mieć szczególne właściwości – rozpraszać ładunki elektrostatyczne. Firma Phoenix Contact Wielkopolska wybrała w swojej fabryce specjalistyczne produkty Sika.

Sika Phoenix Contact Wielkopolska posadzka

Fot. arch. Sika

Phoenix Contact Wielkopolska to producent rozwiązań z zakresu elektrotechniki i automatyki przemysłowej. W zakładzie produkcyjnym w Nowym Tomyślu na powierzchni 45 000 m² pracuje 2500 pracowników. W roku 2017 zakład został rozbudowany o dwie nowe hale. Inwestor wybrał produkty Sika, które sprawdziły się również na poprzedni etapach budowy.

9000 m² posadzki rozpraszającej ładunki

Na powierzchni około 9000 m² wykonana została gładka posadzka o grubości ok. 2 mm w kolorze RAL 7037, która ma duże możliwości rozpraszania ładunków elektrostatycznych. Powłoka składa się z kilku warstw:

  • warstwa gruntująca – żywica epoksydowa Sikafloor-161,
  • uziemienie – Sika Earthing Kit,
  • warstwa przewodząca: Sikafloor-220 W Conductive,
  • rozpraszająca powłoka wierzchnia: Sikafloor-235 ESD.

Właściwa posadzka na właściwym miejscu

Typowe zastosowania posadzki to właśnie obszary procesów produkcyjnych, testowych lub transportowych na przykład w przemyśle elektronicznym, dlatego doskonale sprawdza się w obiektach takich jak zakład Phoenix Contact Wielkopolska. Dodatkowo posadzka jest łatwa w czyszczeniu i ma dobrą odporność mechaniczną i chemiczną.

Źródło: Sika