REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Posadzka Sika w fabryce Phoenix Contact Wielkopolska

W zakładzie produkcji wyrobów elektrotechnicznych posadzka musi mieć szczególne właściwości – rozpraszać ładunki elektrostatyczne. Firma Phoenix Contact Wielkopolska wybrała w swojej fabryce specjalistyczne produkty Sika.

Sika Phoenix Contact Wielkopolska posadzka

Fot. arch. Sika

Phoenix Contact Wielkopolska to producent rozwiązań z zakresu elektrotechniki i automatyki przemysłowej. W zakładzie produkcyjnym w Nowym Tomyślu na powierzchni 45 000 m² pracuje 2500 pracowników. W roku 2017 zakład został rozbudowany o dwie nowe hale. Inwestor wybrał produkty Sika, które sprawdziły się również na poprzedni etapach budowy.

9000 m² posadzki rozpraszającej ładunki

Na powierzchni około 9000 m² wykonana została gładka posadzka o grubości ok. 2 mm w kolorze RAL 7037, która ma duże możliwości rozpraszania ładunków elektrostatycznych. Powłoka składa się z kilku warstw:

  • warstwa gruntująca – żywica epoksydowa Sikafloor-161,
  • uziemienie – Sika Earthing Kit,
  • warstwa przewodząca: Sikafloor-220 W Conductive,
  • rozpraszająca powłoka wierzchnia: Sikafloor-235 ESD.

Właściwa posadzka na właściwym miejscu

Typowe zastosowania posadzki to właśnie obszary procesów produkcyjnych, testowych lub transportowych na przykład w przemyśle elektronicznym, dlatego doskonale sprawdza się w obiektach takich jak zakład Phoenix Contact Wielkopolska. Dodatkowo posadzka jest łatwa w czyszczeniu i ma dobrą odporność mechaniczną i chemiczną.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA