a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel reaguje na pandemię koronawirusa

AkzoNobel reaguje na pandemię koronawirusa

AkzoNobel wstrzymuje kluczowe punkty swojej transformacji oraz zawiesza swoje cele finansowe na rok 2020 w związku z pandemią koronawirusa i jej wpływem na rynek. Gdy tylko sytuacja się unormuje, koncern zamierza nadrobić straty.

AkzoNobel koronawirus pandemia

Fot. arch. AkzoNobel

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, firma zachowuje najwyższe środki ostrożności, by zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoim pracownikom. Równocześnie jednak podejmuje rozsądne kroki, by podtrzymać operacje biznesowe i nadal na wysokim poziomie obsługiwać swoich klientów. Działa przy tym zgodnie z obowiązującymi w danym kraju przepisami – tam, gdzie to możliwe, osoby zatrudnione w firmie wykonują swoją pracę zdalnie.

Znaczący wpływ na wyniki za drugi kwartał

W miarę rozwoju sytuacji AkzoNobel dostosowuje się do aktualnych warunków. Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny koncernu:

Oczywiście COVID-19 ma ogromny wpływ – na ciebie, na nas w AkzoNobel, na cały świat. Naszym priorytetem jest obecnie zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin oraz naszych partnerów. Równocześnie robimy co możemy, by zapewnić nieprzerwaną obsługę klientów. Niektórzy z nich polegają na nas, oczekując dostarczenia produktów dla wielu kluczowych sektorów przemysłu.

Dyrektor dodał, że koronawirus będzie miał znaczący wpływ na wyniki za drugi kwartał roku. Sytuacja w Chinach, która wyglądała podobnie w kwartale pierwszym, obecnie już powoli wraca do normy.

Sytuacja firmy jest stabilna

AkzoNobel uważnie monitoruje sytuację pandemiczną na światowym rynku i podejmuje natychmiastowe kroki, między innymi redukując koszty. Z powodu pandemii firma musi wstrzymać kluczowe elementy swojej transformacji oraz zawiesić swoje cele finansowe na rok 2020. Sytuacja koncernu jest jednak stabilna i zarząd liczy na to, że gdy tylko wszystko wróci do normy, AkzoNobel nadrobi straty.

Źródło: AkzoNobel