REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel reaguje na pandemię koronawirusa

AkzoNobel wstrzymuje kluczowe punkty swojej transformacji oraz zawiesza swoje cele finansowe na rok 2020 w związku z pandemią koronawirusa i jej wpływem na rynek. Gdy tylko sytuacja się unormuje, koncern zamierza nadrobić straty.

AkzoNobel koronawirus pandemia

Fot. arch. AkzoNobel

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, firma zachowuje najwyższe środki ostrożności, by zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoim pracownikom. Równocześnie jednak podejmuje rozsądne kroki, by podtrzymać operacje biznesowe i nadal na wysokim poziomie obsługiwać swoich klientów. Działa przy tym zgodnie z obowiązującymi w danym kraju przepisami – tam, gdzie to możliwe, osoby zatrudnione w firmie wykonują swoją pracę zdalnie.

Znaczący wpływ na wyniki za drugi kwartał

W miarę rozwoju sytuacji AkzoNobel dostosowuje się do aktualnych warunków. Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny koncernu:

Oczywiście COVID-19 ma ogromny wpływ – na ciebie, na nas w AkzoNobel, na cały świat. Naszym priorytetem jest obecnie zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin oraz naszych partnerów. Równocześnie robimy co możemy, by zapewnić nieprzerwaną obsługę klientów. Niektórzy z nich polegają na nas, oczekując dostarczenia produktów dla wielu kluczowych sektorów przemysłu.

Dyrektor dodał, że koronawirus będzie miał znaczący wpływ na wyniki za drugi kwartał roku. Sytuacja w Chinach, która wyglądała podobnie w kwartale pierwszym, obecnie już powoli wraca do normy.

Sytuacja firmy jest stabilna

AkzoNobel uważnie monitoruje sytuację pandemiczną na światowym rynku i podejmuje natychmiastowe kroki, między innymi redukując koszty. Z powodu pandemii firma musi wstrzymać kluczowe elementy swojej transformacji oraz zawiesić swoje cele finansowe na rok 2020. Sytuacja koncernu jest jednak stabilna i zarząd liczy na to, że gdy tylko wszystko wróci do normy, AkzoNobel nadrobi straty.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA