REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

O 11% mniej prac budowlanych w USA przez pandemię

Firma Principia, ekspert od analizy rynku materiałów budowlanych, opublikowała kilka biuletynów opisujących wpływ pandemii koronawirusa na branżę w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem ekspertów przepadnie ok. 11% aktywności budowlanych zaplanowanych na ten rok.

koronawirus projekty budowlane USA

Fot. MichaelGaida / pixabay.com

Informacje opublikowane przez firmę Principia dotyczą wpływu pandemii na kilka amerykańskich sektorów. Mowa o materiałach budowlanych i drewnie przemysłowym, aktywnościach w obszarze budownictwa mieszkaniowego, ogółem nowych aktywnościach budowlanych oraz zapotrzebowaniu na produkty budowlane.

Dystrybutorzy nie narzekają

Jeśli chodzi o dystrybutorów, działają oni w niemal nieograniczonym zakresie, ponieważ większość stanów uznało ich działalność za niezbędną. Z wyjątkiem kilku sektorów produktowych, dystrybutorzy nie skarżą się na deficyty. Wyjątki dotyczą środków czyszczących, środków ochrony osobistej oraz niektórych produktów sprowadzanych z Chin, takich jak części metalowe.

Niezaburzona praca dotyczy stanów, które nie są w znacznym stopniu dotknięte koronawirusem. Tam, gdzie obserwuje się większą liczbę zakażonych, a w związku z tym wprowadzono bardziej restrykcyjne ograniczenia, pojawiają się większe problemy z zaopatrzeniem. Podobnie wygląda sytuacja sklepów z materiałami budowlanymi. Duże sieci o zasięgu krajowym lub regionalnym obserwują spadek zamówień, choć nie jest on drastyczny.

Spadek popytu w stanach najciężej dotkniętych

Kwestią, której przyjrzeli się eksperci firmy Principia, jest również zapotrzebowanie na produkty budowlane. Eksperci stwierdzili, że dwunastu stanom o ponadprzeciętnej ilości przypadków koronawirusa (ponad 13 000 potwierdzonych przypadków) odpowiada 54% zapotrzebowania na produkty remontowe oraz 50% zapotrzebowania na produkty do nowych aktywności budowlanych.

W powyższych stanach koronawirus może mieć wyraźny negatywny wpływ na ilość aktywności budowlanych. I to nawet w przypadku gdy nie zostały tam wprowadzone rygorystyczne ograniczenia rządowe.

Pandemiczny sezon budowlany

Firma przyjrzała się także wpływowi pandemii i ograniczeń z nią związanych na nowe projekty budowlane. Tu wszystko zależy przede wszystkim od dwóch czynników – jak długo narzucone będą rządowe środki bezpieczeństwa i do jakiego stopnia ograniczą prace na budowach. Dlatego dokładne stwierdzenie wpływu może zająć tygodnie lub nawet miesiące.

Wiadomo jednak, że zwyczajowo najwięcej nowych aktywności budowlanych (ok. 37% według danych dla USA) przypada na okres, który właśnie się zaczyna – od kwietnia do lipca. Eksperci Principia szacują, że w stosunku do początkowych scenariuszy dotyczących roku 2020, przepadnie około 11% aktywności budowlanych w całym kraju. 17% planowanych na ten rok projektów budowlanych dotyczy regionów USA, w których zakazano większości form działalności budowlanej.

Raporty będą aktualizowane

Principia zamierza aktualizować swoje raporty dotyczące wpływu COVID-19 na branżę w najbliższej przyszłości kilka razy w ciągu tygodnia. Szczegółowe dane oraz możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń – przydatne przy planowaniu działań biznesowych na najbliższe miesiące – dostępne są w ramach płatnej subskrypcji.

Źródło: Principia

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA