REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF wytwarza środki dezynfekcyjne dla szpitali

Oddział BASF Personal Care rozpoczął wzmożoną produkcję środków dezynfekcyjnych do rąk w swoich zakładach w Europie. Środki te trafią do szpitali, ośrodków opieki i innych obiektów w pobliżu fabryk.

BASF Personal Care środki dezynfekcyjne Europa

Fot. arch. BASF

Firma pomaga w ten sposób zwalczyć efekt wąskiego gardła, który dotknął branżę środków dezynfekcyjnych. Gwałtowny wzrost zapotrzebowania jest oczywiście związany z pandemią COVID-19.

13 tysięcy litrów już w niemieckich szpitalach

Niemiecka fabryka BASF Personal Care w Düsseldorfie wyprodukowała już i przekazała do użytku 13 000 litrów pożądanego produktu. Wkrótce przekaże do centralnego punktu zbiórki w mieście kolejne 23 000 litrów. Stamtąd płyn do dezynfekcji zostanie przez lokalne władze rozdystrybuowany w miejscowych ośrodkach zdrowia. Podobne działania trwają w Hiszpanii, Francji i Włoszech. Xavier Susterach, starszy wiceprezes oddziału BASF Personal Care Europe, komentuje:

Wiemy, że sytuacja z dostawami odpowiednich środków dezynfekujących w Europie jest bardzo zła. Wykorzystując nasze siły produkcyjne i istniejące linie do produkcji tego typu środków, pomagamy w walce z pandemią koronawirusa. Naszym priorytetem w BASF jest teraz ochrona ludzi – zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią.

Oprócz tego BASF produkuje niektóre z surowców potrzebne do wytwarzania środków do dezynfekcji. Ośrodki produkcji tych surowców – zwłaszcza izopropanolu – zostały przeniesione bezpośrednio do zakładów, w których trwa produkcja środków dezynfekcyjnych.

Pomocna ręka BASF

W ten sposób oddział BASF Personal Care włączył się w kampanię „Helping Hands” zapoczątkowaną przez firmę-matkę, BASF. Od początku pandemii COVID-19 koncern podjął serię środków, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i chronić ludzi – od pracy zdalnej i nowego systemu zmianowego po wysoką dbałość o higienę.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA