a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePolski i czeski oddział niemieckiego koncernu w nowych rękach

Polski i czeski oddział niemieckiego koncernu w nowych rękach

Sektor farb przemysłowych jednego z niemieckich koncernów zmienił właściciela. Wraz z nim w nowe ręce przeszedł też polski i czeski oddział firmy.

Fot. arch. Haering

Firma MIPA dokonała kolejnego w ostatnim czasie – po przejęciu Warnecke & Böhm oraz Klumpp Coatings – zakupu na rynku farb. Tym razem w jej ręce przejdzie sektor farb przemysłowych HAERING GmbH, wraz z oddziałem w Polsce i Czechach.

Przejęcie z mocą wsteczną

Przejęcie nastąpiło z mocą wsteczną dnia 1 stycznia 2024. Produkcja zakupionych wyrobów Haering zostanie przeniesiona do zakładów Grupy Mipa w ciągu pierwszego kwartału tego roku, stopniowo również w ręce grupy przejdzie obsługa klientów. Fabryki i marka Haering nie są przedmiotem transakcji.

Są nim natomiast dwa zagraniczne oddziały – HAERING Polska sp. z o.o. w Osielsku niedaleko Bydgoszczy oraz HAERING s.r.o. w czeskim Brnie. Ponieważ prowadzą one sprzedaż głównie powłok przemysłowych Haering, w sposób logiczny stały się częścią przejęcia.

Firma o ponad stuletniej tradycji

HAERING GmbH to średniej wielkości rodzinny biznes o długiej tradycji – firma powstała w 1886 roku i jest obecnie zarządzana przez czwarte pokolenie. Oprócz powłok przemysłowych producent specjalizuje się również w farbach dekoracyjnych oraz gipsach. To właśnie na tych produktach koncern zamierza skupić się w ramach swojej działalności w nadchodzących latach.

Źródło: Mipa