a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePrzejęcie w niemieckim sektorze farb przemysłowych

Przejęcie w niemieckim sektorze farb przemysłowych

Po śmierci właściciela dalsze losy jednego z niemieckich producentów powłok stanęły pod znakiem zapytania. Z dniem 1 stycznia firma przeszła jednak w ręce innego podmiotu z branży farb przemysłowych, który zamierza kontynuować jej działalność.

Fot. arch. WB Coatings

Z dniem 1 stycznia biznes Warnecke & Böhm GmbH z marką WB Coatings przeszedł w ręce MIPA. To już kolejne – po zakupie Klumpp Coatings – przejęcie MIPA w ostatnim czasie.

Zabezpieczenie przyszłości marki

Przejęcie marki WB Coatings oznacza dla Grupy MIPA rozszerzenie oferty produktowej i bazy klientów w sektorze farb przemysłowych. Jak mówi dyrektor zarzązający MIPA, Markus Fritzsche:

Marka WB Coatings w swoim tradycyjnym wydaniu po przejęciu zostanie zachowana. Klienci będą mieć nadal do dyspozycji stałą ofertę produktową oraz wsparcie wyspecjalizowanego producenta powłok przemysłowych w Bawarii.

Także Marcus Preubner, dyrektor zarządzający WB Coatings, nie ma wątpliwości co do sprzedaży. Jest przekonany, że krok ten zabezpieczy przyszłość marki WB Coatings.

Po śmierci poprzedniego właściciela Warnecke & Böhm GmbH w czerwcu 2022 firma przeszła w ręce fundacji, która nie była zainteresowana kontynuowaniem biznesu. Zakład WB Coatings w Schliersee zostanie wykorzystany w nowej roli i nie został przedmiotem transakcji. Grupa 40 pracowników WB Coatings otrzyma stanowiska w różnych fabrykach Grupy MIPA.

Inżynieria mechaniczna i technologie audio

Klienci Warnecke & Böhm GmbH są związani przede wszystkim z obszarami inżynierii mechanicznej i budowy zakładów, technologii medycznej, powłok szklanych, technologii audio oraz obudów metalowych. Oprócz tego to użytkownicy specjalnych rozwiązań z branży samochodowej.

Źródło: MIPA