a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePolska firma ze Złotym Medalem EcoVadis

Polska firma ze Złotym Medalem EcoVadis

Polski producent odnotował duży sukces. Znalazł się w gronie 5% najlepiej ocenionych z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju firm, zdobywając Złoty Medal EcoVadis.

Fot. arch. Śnieżka

EcoVadis ocenia firmy w oparciu o kryteria zgrupowane w cztery kategorie: prawa człowieka i prawa pracownicze, środowisko, etyka oraz zrównoważona polityka w zakresie zamówień. Debiutująca w rankingu Śnieżka otrzymała 70 na 100 możliwych punktów. To jeden z najlepszych uzyskanych wyników – średnia punktów otrzymanych przez oceniane firmy to 47.

Odpowiedzialna firma

Wysoka ocena Śnieżki to zasługa wdrożonej Strategii Zrównoważonego Rozwoju oraz działań podjętych w zakresie pomiaru śladu węglowego. Jak komentuje prezes zarządu Piotr Mikrut:

To nasza pierwsza ocena, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z tak udanego debiutu i złotego medalu przyznanego przez EcoVadis. To także dowód na to, że dzięki Strategii Zrównoważonego Rozwoju Śnieżki 2023+ nadaliśmy naszym działaniom ESG dobry kierunek. Realizując wytyczone cele, nie tylko potwierdzamy, że jesteśmy odpowiedzialną firmą, ale także dostarczamy korzyści środowisku i naszym klientom.

Prezes Śnieżki podkreśla, że EcoVadis oczekuje od ocenianych firm nieustannego rozwoju. Dlatego też utrzymanie dobrej pozycji w rankingu będzie wymagało podejmowania dalszych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju – i taki też będzie cel firmy na najbliższe lata. Śnieżka jest kolejnym już polskim producentem, który doczekał się tak ważnego wyróżnienia – dwa lata temu informację o otrzymaniu Złotego Medalu EcoVadis podała spółka PCC Exol.

O EcoVadis

Kryteria EcoVadis są oparte na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, takich jak wytyczne GRI, norma ISO 26000 oraz zasady UN Global Compact. Platforma EcoVadis nie tylko ocenia działalność firm, ale również podejmuje działania w celu ograniczenia zagrożeń oraz wspierania innowacji.

Źródło: coatingsworld.com