a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiJeszcze więcej średniocząsteczkowych poliizobutenów

Jeszcze więcej średniocząsteczkowych poliizobutenów

Jeden z europejskich koncernów zapowiedział, że zwiększy produkcję średniocząsteczkowych poliizobutenów. Są one stosowane do otrzymywania licznych produktów m.in. dla branży samochodowej i budowlanej.

Fot. arch. BASF

Informację podał BASF – koncern ogłosił, że zwiększy produkcję swoich średniocząsteczkowych poliizobutenów sprzedawanych pod nazwą handlową OPPANOL® B. Zakład w Ludwigshafen będzie produkował ich o 25% więcej.

Rosnące zapotrzebowanie

Decyzja firmy podyktowana jest rosnącym zapotrzebowaniem na wysokiej jakości średniocząsteczkowe poliizobuteny. Jak mówi Lena Adam, starsza wiceprezeska w oddziale Fuel and Lubricant Solutions BASF:

Poprzez ten krok wzmacniamy pozycję BASF jako godnego zaufania dostawcy, który silnie wspiera rozwój oraz zmieniające się potrzeby klientów z różnych branż.

Jak dodaje dr Tanja Rost, wiceprezeska działu Global Marketing and Product Development w oddziale Fuel and Lubricant Solutions BASF, większa produkcja średniocząsteczkowych poliizobutenów pozwoli klientom koncernu rozwijać i wytwarzać innowacyjne technologie na rzecz zrównoważonego rozwoju, na przykład z zakresu energooszczędnego budownictwa.

Produkty dla motoryzacji, budownitwa i elektroniki

Średniocząsteczkowe poliizobuteny są kluczowym składnikiem do otrzymywania produktów dla różnych sektorów przemysłu, w tym m.in. samochodowego, budowlanego, elektronicznego oraz spożywczego i opakowaniowego. Zapowiedziana przez BASF rozbudowa i zwiększenie produkcji mają zostać sfinalizowane do połowy 2025 roku.

Źródło: BASF