a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishPoliuretanowy lakier samochodowy od Bayer MaterialScience – skuteczna ochrona i atrakcyjny wygląd

Poliuretanowy lakier samochodowy od Bayer MaterialScience – skuteczna ochrona i atrakcyjny wygląd

Dwuskładnikowy lakier, produkt Bayer MaterialScience, po utwardzeniu tworzy estetyczną poliuretanową powłokę wysoce odporną na czynniki chemiczne i fizyczne, na które narażony jest każdy samochód.

fot. arch. Bayer MaterialScience

Natura czasem daje się nam we znaki. Na przykład wtedy, gdy pozostawione na kilka godzin auto zastajemy po powrocie pokryte lepką warstewką soku z drzew lub ptasich kup. Bezlitosne dla samochodowej karoserii są także kwaśne deszcze. Skuteczną ochronę przeciwko tym niesprzyjającym warunkom stanowi dwuskładnikowy, poliuretanowy lakier na bazie surowców firmy Bayer MaterialScience LLC, który nie tylko wykazuje dużo wyższą niż powszechnie dostępne produkty wytrzymałość i odporność chemiczną, ale i pozwala na długo zachować kolor i zapewnia niezwykle atrakcyjny wygląd.

Lakier ten wprowadzony został na rynek jako alternatywa dla termoutwardzalnej żywicy akrylowej sieciowanej melaminą. Nowy produkt na bazie poliuretanu wykorzystuje jako czynnik sieciujący alifatyczny polizocyjanian. Po zmieszaniu poliizocyjanianu z żywicą akrylową (bezpośrednio w pistolecie lakierniczym podczas procesu nanoszenia, co pozwala uniknąć problemów z krótkim czasem przydatności do zastosowania) zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której powstaje twarda, lśniąca usieciowana warstwa poliuretanowa wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Niewątpliwą przewagą tej technologii nad pokryciami jednoskładnikowymi jest fakt, że sieciowanie zachodzi niezależnie od temperatury. W przypadku produktów jednoskładnikowych na ogół obowiązuje pewien próg temperaturowy, powyżej którego może dojść do utwardzenia. Jeśli nie zostanie on przekroczony – nie nastąpi pełne usieciowanie. Nowy lakier poliuretanowy jest więc opcją pozwalającą oszczędzić sporo czasu i energii.

Bayer MaterialScience LLC, czołowy północnoamerykański wytwórca polimerów, jest częścią koncernu Bayer MaterialScience zatrudniającego prawie 15 tysięcy osób w 30 zakładach produkcyjnych na całym świecie. Główne obszary rynkowe, na których produkty tej firmy znajdują zastosowanie, to motoryzacja, elektronika, budownictwo, medycyna i sport.

źródło: specialchem4coatings.com, Bayer MaterialScience