a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkowePokonsumpcyjny rPET jako surowiec dla farb proszkowych

Pokonsumpcyjny rPET jako surowiec dla farb proszkowych

Wykorzystanie w roli surowca pokonsumpcyjnych tworzyw sztucznych z recyklingu to sposób, by uczynić farby w najwyższym stopniu przyjaznymi środowisku. Zdecydował się na to jeden z amerykańskich producentów.

Fot. arch. Sherwin-Williams

Nowa formuła farb proszkowych Powdura ECO od Sherwin-Williams jest oparta na żywicach poliestrowych składających się z 25% pokonsumpcyjnych tworzyw sztucznych z recyklingu (rPET). Wprowadzone w 2020 roku jako produkty oparte na rPET przedkonsumpcyjnym, obecnie są jeszcze bardziej przyjazne środowisku.

1600 plastikowych butelek

Rozwijając technologie takie jak Powdura ECO, Sherwin-Williams pomaga swoim klientom zredukować emisję dwutlenku węgla. Jak komentuje Tabitha McLeish, globalna dyrektorka ds. marketingu w oddziale General Industrial Coatings:

Po dobrze przyjętym wprowadzeniu na rynek farb Powdura ECO w 2020 roku chcieliśmy odkryć nowe sposoby, jak uczynić tę linię jeszcze przyjaźniejszą środowisku. Projektowana z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego, seria Powdura ECO pomaga ograniczyć ilość odpadów plastikowych, dając drugie życie jako kluczowy surowiec do produkcji farb.

45 kilogramów poliestrowych farb Powdura ECO zawiera ilość plastiku odpowiadającą 1600 butelkom plastikowym. Produkty te nie odbiegają właściwościami od konwencjonalnych farb poliestrowych, dzięki czemu klienci uzyskują podwójnie korzystne rozwiązanie – wytrzymałe i przyjazne środowisku.

Dla różnych zastosowań

Farby Powdura ECO są dostępne w różnych wersjach, dostosowanych do potrzeb konkretnych obszarów zastosowań – np. urządzenia AGD, meble biurowe, elektronika czy ciężki sprzęt. Formuły mogą być dodaktowo dostosowane pod kątem specyficznych wymogów twórców OEM.

Źródło: coatingsworld.com