a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweFarby reagują na przemiany świata

Farby reagują na przemiany świata

Wszystko to, co dzieje się obecnie na świecie, zmieniając nasze o nim myślenie, nie pozostaje bez wpływu na farby. Pokazuje to wyraźnie nowa kolekcja farb proszkowych Alesta® SD ICONICA, zaprezentowana właśnie na ważnych targach w Paryżu.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Na targach Batimat w Paryżu, które odbyły się w dniach 3-6 października, zaprezentowana została najnowsza kolekcja farb proszkowych Alesta® SD ICONICA od Axalta Coating Systems. Na jej kształt duży wpływ miały wydarzenia ostatnich lat.

Wydajność i środowisko

Nowa kolekcja odzwierciedla zmiany, jakie zaszły w naszym świecie – a zatem również w pożądanych parametrach i kolorystyce farb – od czasu ostatniej kolekcji ICONICA, zaprezentowanej w 2017 roku. Obecnie w centrum uwagi jest wydajność oraz ochrona środowiska. Jak mówi Olaf Conreur, globalny dyrektor ds. strategii biznesowej w Axalta CS:

Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować najnowszą kolekcję ICONICA, która jest odpowiedzią na zmieniające się wymagania dotyczące wydajności, zrównoważonego rozwoju i projektowania globalnej społeczności architektów i projektantów. Ta najnowsza kolekcja podkreśla nasze zaangażowanie we wspieranie architektów na całym świecie ekspertyzami i wskazówkami, aby tworzyć lepsze, bardziej zrównoważone projekty.

Nowe farby oparte są na superwytrzymałym systemie żywic poliestrowych, który zapewnia trwałość i odporność na zarysowania zgodnie z międzynarodowymi standardami (jak Qualicoat Class 2 i AAMA2604), a także duże walory estetyczne – nawet w wymagających środowiskach. Kolekcja objęta jest gwarancją do 25 lat. Ponadto nie zawiera rozpuszczalników i nie emituje do środowiska LZO, a jednocześnie wytwarza dużo mniej niebezpiecznych odpadów w porównaniu z systemami ciekłymi.

Kolory pandemii

Kolekcję ICONICA tworzy 40 wykończeń będących odbiciem czasów, w jakich obecnie żyjemy. Nowe odcienie, jak Grained Stone, Russet Scarabea i Lunar Chrome, pojawiły się w palecie m.in. pod wpływem wydarzeń ostatnich lat, takich jak kryzys klimatyczny czy pandemia.

Źródło: Axalta Coating Systems