REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Petronas wybiera farby przeciwporostowe Jotun

Firma Petronas wybrała produkty Jotun do zabezpieczenia dwóch tankowców wynajętych od malezyjskiego wytwórcy MISC. System Hull Performance Solutions (HPS), na który składa się powłoka przeciwporostowa oraz zestaw sensorów, ma uczynić pracę statków bardziej efektywną i przyjazną środowisku.

Jotun Petronas farby przeciwporostowe

Fot. arch. Jotun

Powłoki przeciwporostowe oraz sensory zastosowane na statkach Seri Amanah oraz Puteri Zamrud mają zmniejszyć wydatki na paliwo i ograniczyć emisję CO2 o 10%. Petronas zdecydował się na system HPS od Jotun, ponieważ jest firmą odpowiedzialną, której na sercu leżą potrzeby energetyczne świata oraz stan środowiska.

Na dowód, że farby Jotun to rzeczywiście dobry wybór, regionalny dyrektor sprzedaży Morten Sten Johansen przywołuje dane na temat tankowca Penguin Arrow, który z powłokami Jotun pływa już od pięciu lat. W ciągu tych 60 miesięcy emisja CO2 została zmniejszona o 12 055 ton, a oszczędności na paliwie wyniosły w sumie 1,5 mln $.

System HPS jest połączeniem powłoki na bazie metakrylanu silylu oraz zgodnego z ISO 19030 systemu pomiarowego. Nowoczesna technologia pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z użytkowaniem statku oraz zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA