a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePetronas wybiera farby przeciwporostowe Jotun

Petronas wybiera farby przeciwporostowe Jotun

Firma Petronas wybrała produkty Jotun do zabezpieczenia dwóch tankowców wynajętych od malezyjskiego wytwórcy MISC. System Hull Performance Solutions (HPS), na który składa się powłoka przeciwporostowa oraz zestaw sensorów, ma uczynić pracę statków bardziej efektywną i przyjazną środowisku.

Jotun Petronas farby przeciwporostowe

Fot. arch. Jotun

Powłoki przeciwporostowe oraz sensory zastosowane na statkach Seri Amanah oraz Puteri Zamrud mają zmniejszyć wydatki na paliwo i ograniczyć emisję CO2 o 10%. Petronas zdecydował się na system HPS od Jotun, ponieważ jest firmą odpowiedzialną, której na sercu leżą potrzeby energetyczne świata oraz stan środowiska.

Na dowód, że farby Jotun to rzeczywiście dobry wybór, regionalny dyrektor sprzedaży Morten Sten Johansen przywołuje dane na temat tankowca Penguin Arrow, który z powłokami Jotun pływa już od pięciu lat. W ciągu tych 60 miesięcy emisja CO2 została zmniejszona o 12 055 ton, a oszczędności na paliwie wyniosły w sumie 1,5 mln $.

System HPS jest połączeniem powłoki na bazie metakrylanu silylu oraz zgodnego z ISO 19030 systemu pomiarowego. Nowoczesna technologia pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z użytkowaniem statku oraz zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie