REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PaintExpo 2016 – przeżyjmy to jeszcze raz!

Tegoroczna edycja PaintExpo była jak do tej pory największą odsłoną tego wydarzenia. Raz jeszcze podsumujmy tę najważniejszą imprezę branżową w Europie, która w dniach 19-22 kwietnia 2016 przyciągnęła do niemieckiego Karlsruhe tysiące gości z całego świata.

PaintExpo 2016

Fot. PaintExpo

Jak podają organizatorzy, w PaintExpo 2016 wzięło udział 10 522 gości, czyli o 14,8% więcej niż w poprzedniej edycji w roku 2014. Swoją ofertę na targach zaprezentowało 501 wystawców, a więc o 6,8% więcej niż dwa lata temu. Reprezentowali oni w sumie 27 krajów, przy czym udział zagranicznych wystawców wyniósł 31,5%. Zwiększyła się również powierzchnia, na której rozstawione zostały targowe stoiska – wyniosła 144 600 m2 i w stosunku do roku 2014 wzrosła o 6%.

Dane te komentuje Martin Weidisch, starszy specjalista ds. marketingu. Mówi, że już przy okazji wcześniejszych edycji można było zaobserwować wzrost liczby uczestników, tym razem jednak wyraźnie wzrósł odsetek gości-ekspertów. Oznacza to, że PaintExpo nabiera coraz większego znaczenia jako impreza branżowa dla profesjonalistów. 28% tych odwiedzających przyjechało z zagranicy, w sumie aż z 74 krajów. Oprócz Niemiec najsilniejszą reprezentację na targach miały takie kraje jak Szwajcaria, Włochy, Francja, Polska, Austria, Holandia, Czechy, Szwecja i Turcja.

PaintExpo 2016

Fot. PaintExpo

Wystawcy wyrazili duże zadowolenie ze swojego udziału w tegorocznej odsłonie PaintExpo. Holger Beiersdorfer, wiceprezes produktów przemysłowych i technologii aplikacji w Dürr Systems GmbH, mówił o wielkich oczekiwaniach, jakie mieli względem tej imprezy, oraz nadziejach na spotkanie z profesjonalnymi gośćmi. Targi stanęły na wysokości zadania, toteż Dürr z pewnością weźmie udział w kolejnej ich edycji za dwa lata. Stefano Negri, manager sprzedaży w Condoroil Stainless Srl z Włoch, powiedział:

Nawiązaliśmy cenne kontakty i wierzymy, że udało nam się zdobyć na przyszłość wielu klientów i partnerów biznesowych – i to nie tylko z Niemiec czy Szwajcarii, ale i z całej Europy, w tym m.in. z Belgii, Czech i Polski. To było dla nas ciekawe doświadczenie.

Również wielu innych wystawców podkreślało, że PaintExpo było dla nich okazją do zyskania nowych kontaktów. Natomiast Pablo Meeuwer z argentyńskiego Göttert SA zwrócił uwagę na jeszcze inny aspekt – stwierdził, że jego firma uczestniczy w targach już po raz trzeci i zawsze jest to dla nich świetna okazja do spotkania z partnerami oraz przyjaciółmi z całego świata.

Fot. PaintExpo

Fot. PaintExpo

Niejeden rozmówca zaznaczył, że PaintExpo to obecnie najważniejsza impreza w branży i niemal wszyscy zadeklarowali, że wrócą do Karlsruhe za dwa lata. A ponieważ już w tym momencie wielu wystawców zrobiło rezerwacje na targi za dwa lata, przewiduje się, że wydarzenie jeszcze się rozrośnie.

Kolejne PaintExpo będzie miało miejsce w dniach 17-20 kwietnia 2018, tradycyjnie w Karlsruhe. Wcześniej natomiast wraz ze swoim tureckim partnerem Artkim Fuarcilik firma FairFair, organizator PaintExpo, zaprasza do Stambułu na 4. edycję PaintExpo Eurasia w dniach 12-14 września 2017.

Źródło: PaintExpo

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA