a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowy ośrodek laboratoryjny Biesterfeld w Hamburgu

Nowy ośrodek laboratoryjny Biesterfeld w Hamburgu

Firma Biesterfeld otworzyła nowy ośrodek rozwojowo-badawczy. Do istniejących już laboratoriów w Norwegii, Turcji i Polsce dołączyło Biesterfeld Lab and Innovation Centre w Hamburgu.

Biesterfeld laboratorium Hamburg

Fot. arch. Biesterfeld

Obiekt o powierzchni 800 m² zostanie wykorzystane w celach laboratoryjnych związanych z aplikacją. Rozwijane tu będą innowacyjne formuły, przeprowadzane będą testy produktów oraz realizowane będą projekty na potrzeby konkretnych klientów.

Indywidualne projekty i badania surowców

Istniejące już laboratorium w Hamburgu zostało zintegrowane z nowym laboratorium aplikacyjnym. W ten sposób powstało Biesterfeld Lab and Innovation Centre. Jak mówi dr Lisa Nahrwold, manager ds. laboratoriów w Biesterfeld:

W naszych laboratoriach aplikacyjnych rozwijamy rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Oprócz indywidualnych projektów laboratorium będzie również testować nowe surowce od naszych partnerów i prowadzić badania porównawcze.

W nowym obiekcie znalazła się również sala konferencyjna oraz nowoczesna przestrzeń, w której mogą być prezentowane nowe produkty lub mogą się odbywać szkolenia techniczne.

Większa możliwość współpracy

Peter Wilkes, dyrektor zarządzający Biesterfeld, dodaje, że to wielka radość móc zaoferować w Hamburgu przestrzeń laboratoryjną, w której firma wraz z dostawcami i klientami wymieniać będzie pomysły. Nowy ośrodek to też większe możliwości współpracy z zewnętrznymi laboratoriami i instytucjami.

Źródło: european-coatings.com