REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe produkty Sto do ochrony fasad stiukowych

Firma Sto wprowadziła na rynek dwa nowe produkty do zabezpieczenia fasad stiukowych – Sto Crack Defense i Sto DrainScreen. Jeden chroni fasadę przed pękaniem, drugi – przed wilgocią.

Sto fasady stiukowe

Fot. Primrose / pixabay.com

Sto Crack Defense to warstwa umacniająca, która drastycznie minimalizuje pękanie powierzchni w stiukowych systemach fasadowych. Sto DrainScreen natomiast działa pod fasadą, odprowadzając wilgoć.

Sto Crack Defense – ulubiony produkt wszystkich

Nowy Sto Crack Defense składa się z warstwy włókien szklanych Sto zatopionych w polimerowej powłoce bazowej Sto. Dzięki temu dodaje całej fasadzie wytrzymałości i elastyczności. Do tego może być stosowany z dowolnym systemem fasadowym i nie wpływa na jego wygląd. Jak mówi starszy manager ds. produktu w Sto, Karine Galla:

Projektanci lubią ten produkt, bo nie psuje efektu wizualnego, wykonawcy lubią go, bo łatwo się z nim pracuje. A właściciele lubią go, ponieważ zastosowanie Sto Crack Defense w systemie fasadowym wydłuża gwarancję.

Zastosowanie produktu nie ogranicza się jednak do fasad nowych – może być również wykorzystany do naprawy już spękanych powierzchni. Producent podkreśla, że pękanie to najczęstszy problem, na który skarżą się posiadacze fasad stiukowych. Nowy produkt pomaga go rozwiązać.

Sto DrainScreen – ratunek przed wilgocią

Z kolei Sto DrainScreen ratuje fasady stiukowe przed wilgocią. Jak wyjaśnia Karine Galla, niektóre materiały są szczególnie podatne na wilgoć. Bez względu na to jak zwarty jest system fasadowy, wilgoć zawsze znajdzie drogę, ważne więc, aby zaprojektować system, który będzie ją odprowadzał. I to właśnie robi Sto DrainScreen – wysoce przepuszczalna mata drenująca z poliestru i nylonu. Karine Galla podsumowuje:

Sto wie, jak poprawić jakość fasad stiukowych i wydłuża ich życie lepiej niż ktokolwiek inny. Sto Crack Defense i Sto DrainScreen są tego świetnym przykładem.

Źródło: Sto

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA