REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowy dyrektor pigmentów nieorganicznych Lanxess

Firma Lanxess podała, że nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora jej oddziału Inorganic Pigments. Oddziałem pokieruje Michael Ertl.

Michael Ertl Lanxess Inorganic Pigments

Fot. arch. Lanxess

Zmiana na stanowisku dyrektora oddziału pigmentów nieorganicznych Lanxess wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Jest ona związana z niedawnym przejęciem przez Lanxess amerykańskiej firmy Emerald Kalama Chemical.

Nowe oddziały i zmiany kadrowe

Ertl zastąpi na stanowisku Holgera Hueppelera, który pokieruje nowym oddziałem Flavors & Fragrances (F&F) powstałym po przejęciu Emerald Kalama Chemical. W nowej funkcji Ertl odpowiedzialny będzie za oddział pigmentów nieorganicznych, stosowanych przede wszystkim w budownictwie.

Nowy dyrektor ukończył inżynierię procesową na RWTH Aachen. W roku 1992 rozpoczął pracę w firmie Bayer AG, gdzie na przestrzeni lat zajmował kilka różnych stanowisk kierowniczych. W 2005 przyjął stanowisko szefa wewnętrznego doradztwa w zakresie zarządzania Operational Excellence w Lanxess. Od października 2015 kierował w Lanxess linią Benzyl Products i Inorganic Acids wraz z jednostką Advanced Industrial Intermediates.

Dwa miliardy euro przychodów

Oddział Inorganic Pigments jest częścią sektora Performance Chemicals Lanxess, który w roku 2020 osiągnął sprzedaż na poziomie 2 mld €. Korzysta z największego zakładu produkcyjnego w Krefeld-Uerdingen oraz kilku mniejszych zakładów: w Brazylii, USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii i Chinach.

Źródło: Lanxess

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA