REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nouryon ze złotym certyfikatem EcoVadis

Nouryon otrzymał złoty certyfikat EcoVadis 2021 za osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Znalazł się wśród 3% najlepiej ocenionych spośród ponad 75 000 firm.

Nouryon złoty certyfikat EcoVadis

Fot. ybernardi / pixabay.com

Nouryon otrzymał wysokie noty we wszystkich ocenianych obszarach, takich jak środowisko, warunki pracy i prawa człowieka, etyka, zrównoważone działanie. Jak komentuje Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon:

Zrównoważony rozwój to kluczowa siła napędowa Nouryon. Wiemy również, że i nasi klienci mają go na uwadze. Złoty certyfikat EcoVadis potwierdza, że czynimy postępy jako firma dbająca o bezpieczeństwo, ograniczając nasz wpływ na środowisko i dostarczając naszym klientom zrównoważone rozwiązania. Jesteśmy dumni ze wszystkich posunięć, które złożyły się na to osiągnięcie, szczególnie zaś z faktu, że 37% naszych przychodów za rok 2020 pochodziło ze sprzedaży przyjaznych środowisku produktów.

W ostatnim czasie Nouryon podjął ważne działania związane ze zrównoważonym rozwojem – m.in. dołączył do United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy w tym zakresie. Jako jej członek działa na rzecz uniwersalnych zasad dotyczących praw człowieka, warunków pracy, środowiska i walki z korupcją, realizuje również strategię zgodną z Dziesięcioma Zasadami UN Global Compact i Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, wspierając cele porozumienia paryskiego.

Firma działa także na rzecz planety, wprowadzając do oferty przyjazne środowisku produkty. Wśród nich są m.in. powłoki antywirusowe, biodegradowalne środki ochrony upraw oraz składniki powłok na chłodne dachy, które pozwalają oszczędzać energię użytkowaną na chłodzenie.

Źródło: Nouryon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA