a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy dyrektor generalny szwedzkiego producenta

Nowy dyrektor generalny szwedzkiego producenta

Ciąg dalszy zmian personalnych na najwyższym szczeblu w branży chemicznej! Od 1 marca nowa osoba zajmie stanowisko dyrektora generalnego Grupy Perstorp.

Fot. arch. Perstorp

Po ponad 9 udanych latach na stanowisku dyrektora generalnego Perstorp Jan Secher podjął decyzję o rezygnacji. Od marca funkcję obejmie Ib Jensen.

Doświadczony lider

Przez ostatni rok Ib Jensen zajmował w Perstorp stanowisko dyrektora ds. finansów. Na podstawie znajomości firmy oraz wieloletniego doświadczenia w branży chemicznej został więc uznany za najlepszego kandydata. Jak komentuje Mohd Yusri Mohamed Yusof, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny PCG – firmy, do której należy obecnie Perstorp:

W imieniu PCG z radością witam Iba Jensena jako nowego dyrektora generalnego Perstorp. To doświadczony lider z dogłębną znajomością sektora specjalistycznej chemii oraz wiedzą w zakresie optymalizacji procesów i zarządzania finansami. Odgrywa on kluczową rolę w procesie integracji Perstorp z rodziną PCG, zapewniając równocześnie niezakłóconą działalność Perstorp. Cieszymy się na współpracę z nim.

Mohd Yusri Mohamed Yusof podziękował również Janowi Secherowi – za kierowanie firmą przez ostatnie dziewięć lat, w kryzysowych czasach, wytyczenie kierunku w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zbudowanie podstaw, z których Perstorp nadal będzie korzystać. Również Secher podziękował wszystkim współpracownikom i dodał, że ostatnie dziewięć lat jest ukoronowaniem jego zawodowej kariery.

Nowa dyrektorka ds. finansów

Po 1 marca Jan Secher będzie służył jako doradca nowego dyrektora generalnego w zakresie strategii i relacji zewnętrznych. Stanowisko dyrektora ds. finansów, zwolnione przez Iba Jensena, przejmie obecna wicedyrektorka ds. finansów Monica Jönsson.

Źródło: Perstorp