a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy członek zarządu Brenntag

Nowy członek zarządu Brenntag

Brenntag ogłosił zmiany w swoim zarządzie. Od kwietnia dołączy do niego nowy członek, związany obecnie z koncernem AkzoNobel.

Fot. arch. Brenntag

Decyzją rady nadzorczej do zarządu Brenntag SE dołączy od 1 kwietnia 2023 Michael Friede. Zapełni on miejsce powstałe po tym, jak Henri Nejade – dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych Brenntag Specialties – zdecydował, że nie przedłuży swojego kontraktu z dniem 30 czerwca 2023.

Znajomość rynku i wieloletnie doświadczenie

Obecnie Michael Friede jest dyrektorem ds. handlu (oddział Performance Coatings) oraz członkiem komitetu wykonawczego w koncernie AkzoNobel. Jak mówi Doreen Nowotne, prezeska rady nadzorczej Brenntag SE:

Bardzo cieszymy się, mogąc przywitać Michaela Friede w Brenntag. Rada nadzorcza jest przekonana, że będzie doskonale pasował do zarządu i wiele wniesie dzięki swojej potwierdzonej znajomości rynku i wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu na szczeblu międzynarodowym.

Sam Michael Friede podziękował radzie nadzorczej za zaufanie oraz podkreślił, że od dłuższego czasu śledził pełną sukcesów drogę firmy Brenntag. Dodał również, że zaszczytem jest dla niego móc stać się częścią zespołu.

AkzoNobel, Covestro, Bayer

W strukturach AkzoNobel Michael Friede jest od roku 2021 odpowiedzialny za działania w sektorze powłok i żywic. Wcześniej związany był m.in. z firmami Covestro i Bayer. Jest absolwentem University of Applied Sciences for Economy & Management w Essen i programu International MBA na Instituto de Empresa w Madrycie.

Źródło: Brenntag