a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowe stanowisko – dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju

Nowe stanowisko – dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju

Europejski producent farb ogłosił stworzenie nowego stanowiska – dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju. Funkcję obejmie osoba związana z firmą od ponad dwudziestu lat, aktywnie uczestnicząca w tworzeniu jej strategii w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Nicklas Augustsson. Fot. arch. Beckers

Firma Beckers ogłosiła, że z dniem 1 stycznia stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju (CSO – ang. Chief Sustainability Officer) objął Nicklas Augustsson. Tym samym Augustsson zostaje stałych członkiem komitetu wykonawczego Grupy Beckers oraz podlegał będzie w dalszym ciągu dyrektorowi ds. technologii Gavinowi Bownowi.

Silny przekaz dla pracowników i klientów

Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju to nowe stanowisko stworzone w związku z wyzwaniami, jakie stoją przed firmą Beckers oraz całą branżą chemiczną i farbiarską. Jak komentuje Christophe Sabas, dyrektor generalny Grupy Beckers:

Zrównoważony rozwój to obecnie kluczowa dla nas wartość, na której oparta jest nasza strategia biznesowa. Tworząc stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w ramach komitetu wykonawczego, chcemy jeszcze silniej zaangażować się w dążenie do realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem, wytyczonych na rok 2030. To silny przekaz dla naszych pracowników, ale również klientów i udziałowców, że zrównoważony rozwój jest dla nas ważny.

Nicklas Augustsson jest częścią zespołu Beckers od ponad dwudziestu lat – zajmował różne stanowiska związane ze sprzedażą, działaniami rozwojowo-badawczymi oraz obsługą techniczną, od roku 2016 zajmuje się jednak w firmie głównie zrównoważonym rozwojem. Gavin Bown, dyrektor ds. technologii w Grupie Beckers, podkreśla, że Augustsson brał aktywny udział w tworzeniu strategii koncernu w zakresie zrównoważonego rozwoju i doskonale radzi sobie zarówno w zakresie zarządzania, jak i realizacji.

Chemia i zarządzanie

Nowy dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Beckers posiada nie tylko doświadczenie, ale również odpowiednie wykształcenie z punktu widzenia zajmowanego stanowiska. Ukończył studia magisterskie na kierunku inżyniera chemiczna w Królewskim Instytucie Technicznym (Royal Institute of Technology) w Sztokholmie oraz administrację biznesu i rozwój biznesu na Wyższej Szkole Handlowej w Sztokholmie (Stockholm School of Economics), a także zarządzanie na INSEAD.

Źródło: Beckers