REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe pigmenty BASF na American Coatings Show 2016

W ubiegłym tygodniu w Indianapolis odbyła się jedna z najważniejszych amerykańskich imprez branży farbiarskiej – American Coatings Show 2016. Firma BASF zaprezentowała na niej swoje trzy nowe pigmenty do zastosowań przemysłowych.

BASF American Coatings Show 2016

Fot. arch. BASF

W trakcie tegorocznego American Coatings Show 2016 zaprezentowało się ponad 550 wystawców, w wydarzeniu zaś uczestniczyło przeszło 9000 gości. Wydarzenie trwało trzy dni, od 12 do 14 kwietnia.

Atrakcją na stoisku BASF były trzy nowe pigmenty. Pierwszy z nich to Lumina Royal Dragon Gold EH 0908 – pigment z dodatkiem miki, o barwie z pogranicza nasyconej zieleni i złotego. To produkt dla architektury, przemysłu opakowaniowego, w tym opakowań na kosmetyki i środki higieny osobistej, do produkcji tworzyw sztucznych, elektroniki konsumenckiej czy sprzętu kuchennego. Pigment dołączył do linii Lumina Royal, w której oprócz niego znajdują się też Blue, Aqua, Indigo, Copper i Magenta.

Prócz tego ofertę BASF zasiliły dwa nowe pigmenty na bazie chinakrydonu – Cinquasia Magenta. Są one przeznaczone dla przemysłu samochodowego OEM, do napraw lakierniczych oraz dla produktów przemysłowych wysokiej jakości. Cinquasia Uniflow Magenta EH 4555 i Cinquasia Uniflow Magenta EH 4505 to pigmenty o wysokim nasyceniu odcienia – ten pierwszy charakteryzuje siła barwiąca o 20% wyższa niż dotychczas dostępnych pigmentów.

Pigmenty te pozwalają wytwórcom uzyskać intensywne odcienie czerwieni, fioletu i niebieskiego. Charakteryzują się też świetną reologią, co pozwala na większy ładunek pigmentu zarówno w systemach rozpuszczalnikowych, jak i wodorozcieńczalnych.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA