REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolorowa Pracownia PPG we wrocławskim Humanitarium

W ubiegły piątek, 15 kwietnia 2016 r., we wrocławskim centrum nauki Humanitarium otwarta została nowa, stała ekspozycja interaktywna „Kolorowa Pracownia PPG”. Wraz z cyklem warsztatów ma ona przybliżyć najmłodszym fascynujący świat barw, łącząc naukę i zabawę. Ekspozycja powstała dzięki współpracy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ (właściciela Humanitarium) z firmą PPG.

Kolorowa Pracownia PPG HumanitariumInteraktywna „Kolorowa Pracownia PPG” umożliwia najmłodszym poznanie magicznego świata kolorów, tworzenie barw pochodnych, a nawet kreowanie miłych w dotyku, trójwymiarowych obrazów dzięki zastosowaniu tak zwanych „puchnących farb” przygotowanych na miejscu przez dzieci. Specjalna, interaktywna aplikacja umożliwia też najmłodszym poznanie zasad mieszania kolorów poprzez łączenie wirtualnych farb na ekranie i malowanie nimi przedstawionych pomieszczeń. Dzieci mogą także korzystać z instalacji przedstawiającej koła barw i kolorów oraz z trójwymiarowej tęczy prezentującej zjawisko rozszczepienia światła słonecznego w kropli wody.

Centrum Nauki Humanitarium jest jednostką edukacyjną Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, miejscem stworzonym z myślą o dzieciach i dorosłych. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego świata. Dzięki interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym goście centrum zgłębiają tajniki nauk ścisłych angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Dewizą Humanitarium jest to, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą. Centrum Nauki Humanitarium należy do Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka”.

„Istotą i celem działalności Humanitarium jest upowszechnianie nauki wśród najmłodszych poprzez przekazywanie wiedzy w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób. Budowanie nowoczesnego, wykształconego społeczeństwa rozpoczyna się od najmłodszego pokolenia, a inwestycja w rozwój intelektualny dzieci jest niezbędnym warunkiem wzrostu innowacyjności naszego kraju i przyszłego, szerokiego rozwoju nowych technologii. Cieszę się, że dzięki współpracy z firmą PPG nasi najmłodsi goście będą mieli możliwość poznawania przez zabawę fascynującego świata barw” – powiedziała Kamila Myrdek-Rak, dyrektor Humanitarium.

„Kolorowa Pracownia” jest pierwszym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach długofalowej współpracy firmy PPG i Humanitarium wpisującym się w szeroko zakrojoną współpracę PPG z wrocławskim Centrum Badań EIT+. Humanitarium i PPG planują realizację kolejnych inicjatyw, z których najbliższe zostaną zrealizowane już w drugiej połowie roku.

„Filarami działalności dobroczynnej PPG na całym świecie jest inwestowanie w edukację i popularyzacja nauk ścisłych oraz bliska współpraca z lokalnymi społecznościami w miejscach, w których działamy. Dlatego chętnie angażujemy się w takie inicjatywy, jak np. tworzenie nowych ekspozycji w Centrum Nauki Nemo w Amsterdamie czy właśnie wrocławskim Humanitarium. Cieszymy się, że możemy współpracować z tą wyróżniającą się instytucją, która jest jedynym tego typu miejscem we Wrocławiu i jednym z niewielu w Polsce. Liczymy, że dzięki powstaniu »Kolorowej Pracowni« i prowadzonym w niej zajęciom dzieci poczują chemię do kolorów” – powiedział Grzegorz Koźmiński, menadżer ds. Komunikacji w PPG Industries.

Podczas uroczystego otwarcia Pracowni przecięcia wstęgi dokonali: Andrzej Zygadło, członek zarządu, dyrektor ds. zasobów ludzkich, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Krzysztof Sachs oraz dyrektor Humanitarium dr Kamila Myrdek-Rak. W inauguracyjnych warsztatach wzięła udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie.

Źródło: Solski Burson-Marsteller / PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA