a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe laboratorium Chemetall dla branży lotniczej

Nowe laboratorium Chemetall dla branży lotniczej

Marka Chemetall należąca do BASF otworzyła nowe laboratorium i budynek biurowy w Langelsheim w Niemczech. Działalność nowych obiektów skupiać się będzie na farbach lotniczych.

Od lewej: Stephan Weil, premier Dolnej Saksonii, oraz Dirk Bremm, prezes oddziału BASF Coatings. Fot. arch. BASF

Od lewej: Stephan Weil, premier Dolnej Saksonii, oraz Dirk Bremm, prezes oddziału BASF Coatings. Fot. arch. BASF

Oprócz otwarcia nowego ośrodka badawczego i biura, oddział Surface Treatment działający pod szyldem Chemetall, będący częścią działu BASF Coatings, zwiększył również produkcję uszczelniaczy Naftoseal dla branży lotniczej. Jak komentuje Christophe Cazabeau, starszy wiceprezes oddziału:

Umacniamy pozycję Chemetallu, zwiększając nasze możliwości produkcyjne z myślą o przyszłości. Inwestycja to kamień milowy w historii sukcesu naszej firmy. Zapotrzebowanie na nasze technologie dla lotnictwa jest duże i wciąż rośnie. Rozbudowa pozwoli nam niezmiennie i z dużą precyzją spełniać wymogi światowego przemysłu lotniczego.

Znaczenie dla branży i dla regionu

Langelsheim to jeden z największych i najbardziej wszechstronnych zakładów produkcyjnych Chemetall. Jak podkreśla również Dirk Bremm, prezes oddziału BASF Coatings, inwestycja podkreśla zaangażowanie koncernu w tworzenie nowych rozwiązań dla branży lotniczej.

Z kolei Ulrich Eberhardt zarządzający fabryką w Langelsheim podkreśla znaczenie rozbudowy dla pracowników w tym regionie Niemiec. 180 osób zatrudnionych w zakładzie wspiera produkcję uszczelniaczy, środków antykorozyjnych, czyszczących oraz innych do obróbki powierzchni, dostosowanych do potrzeb lotnictwa.

Wspomniany uszczelniacz Naftoseal posiada certyfikat NADCAP (National Aerospace and Defence Contractors Accreditation Program), międzynarodowego programu, który sprawdza pod kątem jakości produkty dla aeronautyki.

Źródło: BASF