a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneMartin Kanert nowym dyrektorem niemieckiego VdL

Martin Kanert nowym dyrektorem niemieckiego VdL

Związek Niemieckiego Przemysłu Lakierów i Farb Drukarskich (VdL) ma nowego dyrektora zarządzającego. Od 1 grudnia funkcję tę pełni Martin Kanert.

Martin Kanert VdL

Martin Kanert, nowy dyrektor VdL. Fot. arch. VdL

Martin Kanert, urodzony w 1962 roku w Münster, jest z wykształcenia chemikiem i posiada tytuł doktora. Po studiach pracował jako asystent badawczy w Instytucie Chemii Organicznej na uczelni RWTH Aachen. W 1995 roku został konsultantem technicznym Verband der Mineralfarbenindustrie (stowarzyszenia producentów pigmentów mineralnych) i po kilku latach został zastępcą dyrektora generalnego całej organizacji.

Ekspert z branży tuszów drukarskich

Po połączeniu stowarzyszeń w 2009 roku Kanert służył dużym wsparciem w ramach zarządzania nowym VdL, pozostając wierny branży tuszów drukarskich, a równocześnie dbając o interesy przemysłu farb proszkowych.

Na gruncie tuszów drukarskich działał zresztą od wielu lat. Od 2006 roku zarządzał Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Farb Drukarskich EuPIA, oddziałem CEPE. W Brukseli stał także na czele grupy „Packaging Ink Joint Industry Task Force (PIJITF)”, zrzeszającej firmy produkujące tusze, opakowania oraz żywność w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przemyśle spożywczym.

Czym jest VdL?

VdL to niemieckie stowarzyszenie zrzeszające producentów farb, lakierów oraz tuszów drukarskich. Obecnie liczy sobie ono ponad 200 członków.

Źródło: european-coatings.com