a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweNowe farby przeciwporostowe na rynku

Nowe farby przeciwporostowe na rynku

Na rynku pojawiła się nowa linia farb przeciwporostowych. Jako produkty samopolerujące zapewniają one skuteczną ochronę kadłuba i czas eksploatacji nawet do 60 miesięcy.

Fot. kliempictures / pixabay.com

Powstanie swojej nowej linii powłok HullClad ogłosiła firma Tnemec. Linia stworzona została z myślą o ochronie kadłubów statków w najtrudniejszych podwodnych warunkach środowiskowych.

Skuteczne przeciwdziałanie

Na nowy, specjalistyczny system powłokowy zaproponowany przez Tnemec składają się Series 190 Epoxy Primer, Series 191 HullClad TC – epoksydowa warstwa pośrednia, oraz farby przeciwporostowe Series 194 i 195 HullClad CU. Jak komentuje Andy Margarit, dyrektor oddziału morskiego w Tnemec:

Każdy właściciel łodzi czy statku zdaje sobie sprawę z problemów, jakich może przysporzyć porastanie. Jeśli nie podejmujemy odpowiednich przeciwdziałań, warstwa szlamu, skorupiaków i innych organizmów morskich na kadłubie prowadzi do zwiększenia zużycia paliwa, ograniczenia prędkości oraz trudności w manewrowaniu statkiem.

Farby Series 194 i 195 HullClad to powłoki samopolerujące. Ich działanie polega więc na tym, że w trakcie poruszania się statku w wodzie eksponowana jest świeża warstwa biocydów, co zapewnia efektywne działanie pozostałych elementów systemu powłokowego oraz ochronę podłoża.

Długi czas eksploatacji i prosta aplikacja

Jak dodaje producent, linia HullClad oferuje inne, dodatkowe korzyści. Gwarantuje długi czas eksploatacji (nawet do 60 miesięcy), niską zawartość LZO oraz wysoką zawartość części stałych. Farby te są również łatwe w aplikacji – można je nanosić na powierzchnię przy pomocy pędzla, wałka lub natryskowo. Kolejna aplikacja również nie sprawia problemów i wymaga minimalnego przygotowania powierzchni.

Źródło: coatingsworld.com