a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneWskaźnik zrównoważonego rozwoju jeszcze dokładniejszy

Wskaźnik zrównoważonego rozwoju jeszcze dokładniejszy

Wskaźnik oceny produktu z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju tak bardzo dostosowany do branży farbiarskiej, jak to możliwe – taki cel postawił sobie jeden z producentów farb. Dlatego opracował właśnie nową wersję stosowanego przez siebie narzędzia.

Fot. marcmanhart_pixabay

Grupa Beckers opracowała nową, udoskonaloną wersję swojego Beckers Sustainability Index. Z jego pomocą producent chce ustanowić nowy standard zrównoważonego rozwoju, który przyczyni się do zielonej transformacji branży.

Dostosowany do potrzeb branży

Jak deklaruje producent, jego ambicją jest podniesienie poprzeczki w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży farb i powłok. Gavin Bown, dyrektor ds. technologii w Grupie Beckers, komentuje:

Postawiliśmy sobie pytanie, jaki jest sposób, by podejść do zrównoważonego rozwoju w sektorze powłok coil coatings bardziej holistycznie, wychodząc poza kwestię śladu węglowego. Nasza odpowiedź na to pytanie, Beckers Sustainability Index, wykorzystuje istniejące wskaźniki, ale jest zaprojektowana z myślą o powłokach, uwzględniając także wartość dodaną, jaką wnoszą zastosowane na powierzchni.

Jak dodaje producent, wskaźniki wykorzystywane w branży do tej pory skupiały się na konkretach, takich jak surowce i środki chemiczne, lub były pierwotnie projektowane z myślą o innych branżach, jak na przykład budowlana. Opracowany przez Grupę Beckers BSI jest natomiast dostosowany do potrzeb konkretnego sektora – farb i powłok.

Od roku 2016

Beckers Sustainability Index jest używany przez firmę od roku 2016. Powstał w celu dostarczenia klientom precyzyjnych informacji na temat każdego produktu z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. W ostatnim czasie wskaźnik przeszedł wnikliwy audyt oraz proces oceny przeprowadzone przez niezależną firmę.

Źródło: coatingsworld.com