a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAzjatycko-europejska współpraca w branży recyklingu

Azjatycko-europejska współpraca w branży recyklingu

Azjatycki producent materiałów z recyklingu nawiązał współpracę z europejskim koncernem. Wykorzystuje jego technologię, by uzyskać stabilną jakość swoich produktów.

Fot. arch. BASF

Koncern BASF nawiązał współpracę z firmą Teamplas Group – jednym z czołowych producentów granulek z recyklingu w Południowo-Wschodniej Azji. Celem współpracy jest przetwarzanie odpadów poużytkowych w wysokiej jakości sprzęt biurowy i części samochodowe przy pomocy dodatków IrgaCycle® BASF.

Jednakowa jakość materiałów

Teamplas posiada szeroką sieć lokalnych punktów zbierających odpady ze sprzętu AGD, urządzeń elektronicznych oraz pojazdów wycofanych z eksploatacji. Wykorzystuje je do produkowania plastikowych granulek stosowanych głównie w branży elektrycznej.

By zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na klientów na wysokiej jakości żywice z recyklingu, Teamplas zdecydował się na wykorzystanie technologii IrgaCycle. Jak komentuje Hazel Sprafke, wiceprezeska globalnego zarządu biznesu w oddziale Plastic Additives, Asia Pacific:

Naszym priorytetem jest pomóc Teamplas uzyskiwać jednakowo wysoką jakość materiałów z recyklingu oraz poprawić parametry ich finalnego produktu. Ponieważ IrgaCycle to unikatowa kombinacja dodatków, jest bezpieczna i łatwa w dozowaniu, tak by zminimalizować ilość zanieczyszczeń w materiale.

Dodatkowo IrgaCycle pozwala poprawić jakość powierzchni części wyprodukowanych przy pomocy uzyskanego materiału z recyklingu. Podłokietniki krzeseł, zewnętrzne części drukarek, fragmenty obudowy systemów stereo w samochodach mają dzięki temu wyższy połysk oraz na dłużej zachowują stabilność termiczną.

Plany rozwijania współpracy

Wykorzystanie materiałów z recyklingu w zastosowaniach o wysokiej wartości napędza gospodarkę obiegu zamkniętego, pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych oraz ma pozytywny wpływ na klimat. Pongsakorn Atichatsrisakul, dyrektor wykonawczy Teamplas Group, dodaje, że współpraca między BASF i Teamplas będzie nadal rozwijana – firma zamierza wykorzystać IrgaCycle również do zastosowań w branży opakowaniowej.

Źródło: BASF