a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne75 lat działalności dobroczynnej

75 lat działalności dobroczynnej

Jeden z producentów farb świętuje w tym roku ważną rocznicę. 75 lat temu powstała związana z firmą fundacja.

Fot. Rachelg3434 / pixabay.com

Fundacja Hempel Foundation powstała 30 listopada 1948 roku. Jej założycielem był J.C. Hempel, twórca koncernu Hempel A/S, któremu zależało na zabezpieczeniu długoterminowego rozwoju firmy oraz spłaceniu długu względem społeczeństwa. W tym roku fundacja obchodzi swoje okrągłe, 75. urodziny.

Zmieniać świat

Tylko w ubiegłym roku Hempel Foundation wydała 21 mln € na działalność dobroczynną w takich obszarach jak edukacja, bioróżnorodność czy nauka. Jak komentuje Michael Hansen, prezes Grupy Hempel oraz dyrektor generalny Hempel A/S:

Wszyscy nasi współpracownicy w Hempel włączają się w działania Hempel Foundation poprzez swoją codzienną pracę. Działania fundacji są dla nas źródłem nieustannej dumy i inspiracji. Pokazują nam one, że możemy zmieniać świat robiąc to, w czym jesteśmy najlepsi: dostarczając sprawdzone rozwiązania, które chronią dobra, upiększają przestrzenie i poprawiają jakość życia.

Zwyczajowo fundacja otrzymuje roczne dywidendy od Hempel A/S. W przeszłości była to około połowa zysku netto po opodatkowaniu, wygenerowanego przez firmę. W roku 2022 wkład wyniósł ok. 3000 € od każdej osoby zatrudnionej w Hempel.

Plany i cele

Firma zdradziła również plany fundacji na najbliższy czas. Wśród nich są m.in.:

  • do 2030 roku zapewnienie podstawowej edukacji milionowi dzieci z krajów o niskich dochodach,
  • również do roku 2030 przy wsparciu partnerów zapewnienie ochrony 5 milionom hektarów lasów tropikalnych,
  • stworzenie fundamentów pod pionierski ośrodek edukacji, badań i innowacji na Technical University of Denmark, którego celem będzie rozwijanie bardziej efektywnych oraz przyjaznych środowisku powłok i systemów ochrony powierzchni.

Co roku Hempel organizuje również wyjazd „iWitness tour”, w ramach którego pracownicy firmy mogą obserwować efekty pracy fundacji z bliska. W minionych latach zorganizowano podobne wyjazdy do Rwandy, Ugandy i na Madagaskar.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie