a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiCzwarta fabryka carbon black z prestiżowym certyfikatem

Czwarta fabryka carbon black z prestiżowym certyfikatem

Jeden z producentów pigmentu carbon black ogłosił, że już wszystkie cztery jego zakłady produkcyjne zdobyły prestiżowy certyfikat ISCC PLUS. Jedna z certyfikowanych fabryk mieści się w Polsce.

Fot. arch. Orion

Firma Orion ogłosiła, że już czwarta jej fabryka pigmentu carbon black uzyskała certyfikat International Sustainability and Carbon Certification (ISCC PLUS). Pod względem liczby certyfikowanych zakładów producent pozostawia w tyle konkurentów.

Czwarty certyfikowany zakład

Fabryka Orion w niemieckiej Kolonii była ostatnim zakładem produkcyjnym firmy, który nie posiadał jeszcze certyfikatu ISCC PLUS. Jak komentuje dyrektor generalny Orion, Corning Painter:

Orion już od dawna pozostaje liderem innowacji, jeśli chodzi o rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważone produkty oferowane klientom. ISCC PLUS potwierdza transparentność i wykrywalność zrównoważonych surowców w naszym łańcuchu dostaw. Pokazuje też, jak kluczową wartością jest dla nas zrównoważony rozwój.

W ubiegłym roku Orion został pierwszą firmą, której przyznano certyfikaty ISCC PLUS dla kilku postaci pigmentu carbon black pozyskiwanych z różnych surowców w fabrykach zlokalizowanych w dwóch różnych regionach świata. Jeden z tych zakładów znajduje się w Polsce – w Jaśle; pozostałe dwa w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie do certyfikowanych fabryk dołączył też obiekt w Kolonii. Jak podkreśla dyrektor generalny Orion, certyfikat dla niemieckiego zakładu ma z punktu widzenia firmy duże znaczenie. Fabryka produkuje bowiem pigmenty dla wielu różnych sektorów zastosowań – w tym dla branży farb i tuszów, baterii oraz polimerów.

Carbon black z olejów roślinnych

Dekadę temu Orion został pierwszym dużym producentem pigmentu carbon black, który opracował i skomercjalizował technologię jego produkcji z odnawialnych surowców. Należały do nich oleje roślinne klasy przemysłowej lub inne oleje otrzymywane z odpadów, a także produkty resztkowe pochodzenia biologicznego, z przemysłu rolniczego czy drzewnego. Certyfikat ISCC PLUS przyznawany jest przez Stowarzyszenie ISCC z siedzibą w Kolonii.

Źródło: Orion