REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe doniesienia o sprzedaży przez DuPont sektora farb samochodowych


Według źródeł ze środowiska przemysłowego oraz niektórych mediów DuPont rozpoczął proces sprzedaży swojego oddziału produkcji farb samochodowych. Agencja informacyjna Reuters podała, że koncern wysłał już – za pośrednictwem firmy finansowej Credit Suisse Group – środki pieniężne związane ze sprzedażą jednostki do klientów związanych z tą gałęzią firmy.

DuPont znajduje się w czołówce światowych wytwórców farb. Transakcja, która prawdopodobnie będzie miała miejsce, zgodnie z oszacowaniami przyniesie temu amerykańskiemu koncernowi chemicznemu ponad 4 miliardy dolarów.

Najważniejsi klienci DuPont, korzystający z sektora zajmującego się farbami samochodowymi, to Ford Motor, General Motors oraz Maaco – amerykańska firma zajmująca się naprawą aut. W roku 2011 farby do renowacji pojazdów przyniosły DuPont prawie 1,7 miliarda dolarów, zaś farby do pokrycia nowo produkowanych aut – kolejne 1,2 miliarda.

Wciąż nie wiadomo jednak, kto miałby być nabywcą tego dużego sektora firmy. Na pewno nie będzie nim inny amerykański dostawca farb, Valspar, mimo bardzo dobrych wyników uzyskanych w pierwszym kwartale tego roku (55,8 milionów dolarów w stosunku do 33,4 milionów z tego samego okresu w roku ubiegłym). Gary Hendrickson, dyrektor w Valspar, powiedział, że jest to dla nich zbyt duże przedsięwzięcie. Transakcjom takim nie sprzyja obecnie niekorzystna sytuacja na rynku, rosnące wymagania oraz coraz wyższe ceny surowców.

Jako potencjalnych kupców sektora DuPont wymienia się inne duże koncerny produkujące farby, takie jak AkzoNobel, wraz z firmami private equity.

źródło: www.coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA