a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Hempel ma kolejne powody do dumy

Rok 2011 to bardzo udany czas dla firmy Hempel. Mimo niepewnej sytuacji na światowych rynkach, firmie udało się wypracować w sektorze farb ochronnych dwucyfrowy wzrost rozwojowy w Ameryce, Chinach i na Bliskim Wschodzie oraz nieznaczne wzrosty w Europie. Najważniejszym wydarzeniem dla spółki było przyłączenie marki Crown Paints - jednego z największych producentów farb dekoracyjnych w Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki temu przychody firmy Hempel wzrosły o 21% co przełożyło się na wynik zysku operacyjnego 72 mld Euro, a przychód po raz pierwszy w historii firmy wyniósł ponad 1 mld Euro. Mimo, iż wzrost cen surowców miał negatywny wpływ na rentowność grupy, to osiągnięte wyniki uznawane są za zadowalające.

Przychody generowane przez Crown Paints zwiększyły ponad dwa razy przychody firmy w segmencie farb dekoracyjnych. Dzięki połączeniu z Crown Paints, Hempel wzmocnił swoją pozycję znaczącego gracza na światowym rynku farbiarskim. W związku z planowaną ekspansją firmy nowe biura regionalne otworzone zostały w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kuwejcie oraz Południowej Afryce. Fabryki i centra R&D zostały otwarte lub rozbudowane w Argentynie, Francji oraz Hiszpanii a kolejne działania planowane są w Arabii Saudyjskiej, Rosji oraz Indiach.

Dowiedz się więcej o firmie