a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa powłoka powstrzyma korozję pod izolacją

Nowa powłoka powstrzyma korozję pod izolacją

Europejski producent ogłosił wprowadzenie na rynek swojej pierwszej powłoki zapewniającej izolację termiczną. Skutecznie chroni przed korozją pod izolacją, a równocześnie jest dużo wygodniejsza w aplikacji niż konwencjonalne rozwiązania.

Fot. arch. Hempel

W związku z tym, że koszty konserwacji oraz zapobiegania korozji pod izolacją (CUI – ang. corrosion under insulation) rosną, Hempel wprowadził na rynek nowy produkt. To pierwszy system powłokowy w ofercie koncernu, zapewniający izolację termiczną – Hempatherm IC.

Od izolacji mechanicznej do powłok izolujących

Nowy system zapewnia jedną z najwyższych na rynku grubości powłoki oraz skuteczną ochronę przed CUI. Jak komentuje Zechariah Lim, menedżer ds. produktu CUI/High Heat & Insulation w Hempel:

Operatorzy z przemysłu przetwórczego bezustannie poszukują rozwiązań, które zmniejszą ryzyko CUI, a równocześnie zależy im na bezpieczeństwie pracowników i ograniczonym zużyciu energii. Potrzebują niezawodnej technologii, która zminimalizuje przerwy eksploatacyjne i dostarczy długoterminową wartość. System Hempatherm IC spełnia te wymogi.

David Hunter, menedżer rozwoju segmentu CUI/High Heat & Insulation w Hempel, dodaje, że firma cieszy się, mogąc być częścią procesu przejścia od izolacji mechanicznej do zaawansowanych izolujących systemów powłokowych. Powłoki tego typu są na rynku już od 25 lat, jednak długo ich zastosowanie ograniczała grubość powłoki. Obecnie dostępne rozwiązania, takie jak system Hempatherm, zapewniają już odpowiednią grubość i skuteczną izolację.

Niezawodność i wygodna aplikacja

Wprowadzony do sprzedaży system składa się z farb Hempatherm IC 170 oraz Hempatherm IC 175. Aerożelowy napełniacz gwarantuje niską przewodność cieplną, dzięki czemu Hempatherm IC z powodzeniem zastąpić może konwencjonalną izolację mechaniczną w krytycznym pod względem CUI zakresie temperatur, od -25°C do 177°C. Późniejsze inspekcje przeprowadzane mogą być wizualnie, a aplikacja nie wymaga wykorzystania metalowych osłon.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie