Przewodnicząca Brytyjskiej Federacji Powłok została wyróżniona na prestiżowej liście Trade Association Forum. Jak sama mówi, odbiera to jako wyraz uznania dla całej branży farb i powłok, która staje się bardziej różnorodna i inkluzywna.
Brytyjska Federacja Powłok (BCF – ang. British Coatings Federation) ogłosiła, że jej obecna przewodnicząca Sharon Harte znalazła się na liście Women in Trade Associations Powerlist roku 2024 organizacji Trade Association Forum (TAF). Sharon, która jest pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącego w 111-letniej historii organizacji, trafiła do kategorii Outstanding Member Contribution.
Wyraz uznania dla branży
Lista, ogłoszona w Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca, powstała w oparciu o ponad 200 nominacji panelu złożonego z reprezentantów trzech organizacji – Trade Association Forum (TAF), Confederation of British Industry (CBI) oraz Federation of Small Businesses (FSB). Inicjatywa ta docenia działalność kobiet w stowarzyszeniach producentów oraz ma zachęcić do niej młode pokolenie. Jak komentuje Sharon:
Odbieram tę nominację jako wyraz uznania dla kroków, jakie nasza branża podjęła na rzecz większej różnorodności. W ostatnich latach przeszliśmy długą drogę, ale wciąż mamy jeszcze wiele do zrobienia, aby nasza organizacja oraz cały sektor farb i powłok były bardziej reprezentatywne i inkluzywne.
Tom Bowtell, dyrektor generalny Brytyjskiej Federacji Powłok, podkreślił, że Sharon okazała się doskonałą przewodniczącą organizacji, dbając o to, by cały zespół pozostał skoncentrowany na rzetelnej obsłudze i wsparciu członków BCF. Jego zdaniem w pełni zasłużyła na wyróżnienie na prestiżowej liście TAF.
Lata doświadczenia
Zanim została wybrana na przewodniczącą Brytyjskiej Federacji Powłok, Sharon przez osiem lat była członkinią zarządu BCF, a przez dziesięć lat pełniła funkcję dyrektorki zarządzającej firmy Dacrylate Paints. Dzięki swojemu branżowemu doświadczeniu – oraz wcześniejszej pracy w mediach – wniosła wiele do organizacji. Jest również silnie zaangażowania w działania Komitetu ds. Równości, Różnorodności i Inkluzywności (ang. Equity, Diversity & Inclusion Committee) BCF od momentu jego powstania w 2021 roku.
Źródło: BCF