REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa norma ASTM dla powłok coil coating

Powstał nowy standard ASTM dotyczący badania odporności na rozpuszczalnik i tarcie (ang. solvent rub) powłok organicznych. Stworzono go przede wszystkim z myślą o metalach powlekanych metodą coil coating.

norma ASTMNowa norma ASTM D7835 opracowana została przez podkomisję D01.53 zajmującą się metalami powlekanymi metodą coil coating, która podlega komisji D01 do spraw farb i powłok. Jak mówi Ted Best, naukowiec z firmy Valspar i członek komisji D01, metale powlekane metodą coil coating są obecnie bardzo szeroko stosowane, zwłaszcza w budownictwie. Stanowią między innymi budulec metalowych rusztowań oraz systemów wentylacyjnych i klimatyzacji. Coraz częściej w użyciu są więc również różne testy tego rodzaju powłok, które wymagały standaryzacji.

Warto jednak wspomnieć, że nowa norma nie ogranicza się jedynie do metali powlekanych metodą coil coating. Jej zalecenia można stosować badając z udziałem rozpuszczalnika i tarcia także inne materiały i powłoki.

Źródło: ASTM

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA